08.10.2011, Matěj Mayer

JUN: SLA - CEB 2:1sn - Jihočeši vezou z Prahy bod

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice rozehrálo utkání na Slavii lépe, když se na začátku druhého dějství trefil obránce Martin Semrád. O pět minut později však Pražané srovnali a stav 1:1 vydržel až do konce šedesáté minuty. Když nerozhodlo ani prodloužení, přišli na řadu samostatné nájezdy a v těch byli lepší domácí.
V prvních deseti minutách první třetiny se hrálo spíše ve středu hřiště a každý z týmů si vypracoval po jedné šanci. V druhé polovině počáteční třetiny obě mužstva začala více útočit. Přibylo též vyloučených hráčů. Při přesilovkách se hráči obou mužstev snažili vstřelit úvodní gól zápasu, jenže skvěle chytali oba gólmani.

Na začátku druhé třetiny se v přesilové hře Budějovic prosadil Martin Semrád, který z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 26 minutě zápasu se prosadili po hezké kombinaci i slávisté. Jmenovitě se trefil Martin Ptáčník. Do konce druhé třetiny se Slavia snažila otočit skóre na svoji stranu. V 35 minutě ujeli tři slávisté proti jednomu budějovickému hráči, ale střílející Tomáš Moravec na Kantora nevyzrál.

Ve třetí třetině se Budějovice herně zvedly a začali dělat problémy slávistické obraně. Dvakrát dokonce trefily tyč Dlouhého branky. Po polovině třetí třetiny dostal hostující Svoboda 2+2 minuty a Slavia se snažila vsítil gól, jenže Pavel Kantor svými skvělými reflexy zničil slávistické střelce. Nerozhodný stav 1:1 svítil na tabuli i 60 minutách.

Prodloužení nic závažného nepřineslo a tak se hráči obou mužstev připravovali na samostatné nájezdy. Díky Dominiku Šteinerovi a Martinu Ptáčnikovi byli v nájezdech slávisté úspěšnější. Dominik Šteiner předvedl kličku do bekhendu a Martin Ptáčník se prezentoval střelou mezi betony Kantora. Slávisté si tak připisují cenné dva body do tabulky.