27.10.2018, Adam Pavlíček

JUN: SAL - CEB 9:1 (1:0) - Odveta kompletně pro Salzburg

Junioři na včerejší vítězství proti Salzburgu nenavázali. Soupeř byl od začátku o něco lepším týmem, což ztvrzoval i gólově. Branek do českobudějovické sítě nakonec napadalo devět. Desátá poté ještě v nadstavbě, jíž Salzburgští také ovládli.

Salzburg vstoupil do utkání velmi aktivně, což se mu už v páté minutě vyplatilo. John Jason Peterka propálil Dvořáka poprvé. Následovala přesilová hra domácích. A v ní Motor inkasoval podruhé. Své střelecké kvality potvrdil opět John Jason Peterka, a to střelou k bližší tyčce. Ale snová první třetina pro Salzburg pokračovala. Filip Varejcka dostal ve dvanácté minutě přihrávku do jízdy a bylo to již o tři přesné zásahy. Na opačné straně Motor mockrát Kolarze neohrozil. Naopak byl před odchodem do kabiny vyloučen a domácí potvrdili, že přesilovky jim zkrátka šlapou, jak mají. Vladislav Polegoško z pozice falešného obránce napřáhl a propálil až za brankovou čáru.

Motor se startem druhé dvacetiminutovky vyměnil brankáře. Dvořák přenechal místo mezi třemi tyčemi Svobodovi. Avšak druhý jmenovaný byl v brankovišti přivítán pro Motor nejhorším možný způsobem. Tim Luca Harnisch se z první před brankou nezmýlil. Právě Harnisch byl jedním z klíčových hráčů utkání. Do včerejšího utkání sice nenastoupil, dnes mu ale trenéři dali šanci a on jim to vrátil nejlepším možným způsobem - na hřišti se blýskl rovnou pěti body. Do konce prostředního dějství musel Motor odolávat velkému soupeřovu tlaku. Salzburg českobudějovické hráče téměř k ničemu nepouštěl, a dokonce přidal ještě svou šestou trefu. Oskar Maier si sjel před branku, kam dostal přihrávku, a zacílil přesně nad Svobodovu vyrážečku - 6:0.

Tentýž hráč si přenesl střeleckou formu i do třetí periody. Z třetiny nebyly odehrány ani dvě minuty a Oskar Maier se trefil znovu. Tentokrát po rychlé kombinace s Polegoškem. Dočkali se ovšem také svěřenci Martina Štrby. Matouš Masopust nabral rychlost, protáhl se na pravém křídle a střelou, jež se otřela o tyčku, se postaral o jediný zásah Motoru. Rakouský celek vedl o šest gólů, stále mu to ale ještě bylo dost. Po závaru před motoráckou brankou se kotouč odrazil příhodně pro Filipa Varejcku, jenž s jeho uklizením do sítě neměl výraznější obtíže. A nebylo to všechno. Necelé tři minuty před koncem třetí periody se z gólu mohl radovat opět Tim Luca Harnisch - 9:1.

Českobudějovičtí mohli pomýšlet alespoň na bodový zisk z nadstavby. Koneckonců k němu neměli vůbec daleko, nicméně šance z velmi výhodných pozic se jim využít nepodařilo. Pak přišlo další vyloučení z českobudějovických řad. Peterka po krásné souhře pohotově nabídl kotouč před branku. Tam už se o dorážku postaral Elis Nikolaj Hede. Z dnešního utkání tedy salzburgští hokejisté mohli odejít nadmíru spokojeni. Ke třem bodům ze základní části přidali i jeden z nadstavby.