15.10.2011, Matěj Mayer

JUN: PCE - CEB 5:3 - Hosté jedou z Pardubic s prázdnou

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice vstoupili do utkání v Pardubicích lépe a po čtyřech minutách už vedli díky brance Martina Semráda. Domácí dokázali utkání třemi brankami otočit a nepomohlo ani snížení Martina Sekery ze 42. minuty. Domácí si zápas pohlídali a zvítězili 5:3.

Úvod zápasu se nesl v tempu, které diktovali Budějovičtí. Ke tlaku jim pomohlo i Stoklasovo vyloučení, ale první branka paradoxně přišla až po návratu potrestaného hráče. Martin Semrád si perfektně vybruslil na kruhy a přesnou střelou do šibenice otevřel skóre dnešního duelu! Tlak Mountfieldu byl tímto ještě vystupňován, ale domácí defenzívu držel pozorný Marek Langhamer.

Pardubice se začaly více projevovat až v druhé polovině úvodní dvacetiminutovky a hned z toho byla branka! Filip Stoklasa si počíhal na modré a přesnou střelou nad vyrážečku Kantora vyrovnal. Od tohoto momentu hrál na hřišti pouze jeden celek a tím byli domácí. Velkou šanci na zvrat v duelu měl Tomáš Šťastný, jenže ve velké příležitosti ho vychytal brankář Budějovic Pavel Kantor.

Za vyrovnaného stavu se šlo i do druhé třetiny a opět začali aktivněji hokejisté z jihu Čech. Ihned po vhazování mohl svoji druhou branku přidat Semrád, jenže jeho tvrdý pokus vyrazil Langhamer ramenem do rohu kluziště. Poté, co domácí přežili dlouhé dvojnásobné oslabení, sami v přesilové hře udeřili. Před brankou se utvořil velký chumel, kterého využil Tomáš Nosek a nadvakrát dorazil puk do sítě.

O třicet vteřin později se Pardubičtí opět radovali! Trochu kuriózním způsobem dostal puk do branky Petr Vlček, který při přečíslení dva proti jednomu trefil Křečanovu přihrávku ze vzduchu a Kantor neměl šanci zareagovat. Domácí byli na koni a snažili se ještě ve druhé části rozhodnout duel. Proti byl ale pozorný brankář Budějovic Kantor, který mařil všechny útoky domácích hokejistů.

Do kabin se tedy šlo za vedení Pardubic 3:1 a nebylo tedy vůbec nic rozhodnuto! Zvláště když chvíli po začátku, konkrétně ve 42. minutě přišlo snížení z hole Martina Sekery, který stál ve správný moment na správném místě a pohodlně dorazil puk za bezmocného Langhmera. Mountfield ucítil příležitost a chtěl ji chytit za pačesy, ale když se už dostal před branku ztroskotal na pozorném Langhmerovi.

Naopak na druhé straně měl tutovou šanci Jan Zdráhal, který se jak slepý k houslím dostal až před odkrytou klec, ale nakonec lvím skokem zmařil jeho šanci brankář Kantor. Ale na přesilovkovou kombinaci Pardubic již ani on nestačil! Beneš se Zrůstem připravili perfektní pozici před prázdnou branku pro Filipa Stoklasu, který se nemýlil a zaznamenal tím svůj druhý zásah v utkání.

Přesto stále nebylo rozhodnuto. Šanci na vyrovnání vykřesal chvíli před koncem Michal Švihálek po závaru před brankou Langhamera, na body to Mountfieldu ale nestačilo. Hosté to ještě zkusili v šesti a půl minuty před koncem z hranice kruhů pojistil vítězství Pardubic Jaroslav Moučka! Pardubice porazily Budějovice 5:3!