15.12.2012, Matěj Mayer

JUN: OLO-CEB 5:3 - Pět branek dostali Jihočeši už potřetí za sebou

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovická juniorka měla na programu utkání v Olomouci. Svěřenci trenéra Kupky však nedokázali napravit dojem z předchozích dvou prohraných utkání a i v Olomouci inkasovali pětkrát. Přitom v bráně nedostal šanci ani na minutu náhradní brankář Gába. Českobudějovičtí tak klesají tabulkou.

Zatímco České Budějovice odehrály svůj předchozí duel již ve čtvrtek, kdy prohrály na svém ledě s Kometou Brno 3:5, tak pro Olomouc byl zápas s Jihočechy druhý během necelého jednoho dne. V pátek totiž Kohouti doma porazili 7:2.

Možná právě díky větší rozehranosti se Hanáci ujali docela rychlého vedení. V šesté minutě si Lukáš Králík sjel s kotoučem do mezikruží, odkud bekhendovým nahozením umístil puk mezi tři tyče. Za hosty poté mohl srovnat Záhora, jenže ten ve chvíli, kdy mohl dorážet touš do odkryté brány, byl tísněn tak důsledně, že nakonec trefil jen Kochtu.

Jihočeši poté dostali možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovou hru, jenže tu nevyužili. Naopak Mora ve své první početní výhodě udeřila podruhé. Číp po objetí branky nalezl u levé tyče Jakuba Lehečku, který prázdnou klec soupeře snad nemohl ani minout.

Hosté se oklepali na začátku prostřední části, kdy se dvěma góly během jedné minuty dotáhli na Olomouc. Nejdříve se povedlo protlačit kotouč přes domácího brankáře Janu Březinovi, po něm z mezikruží skóroval Emil Švec.

V polovině utkání mohl Kohoutům vrátit vedení Milan Ostřanský z trestného střílení, jenže jeho bekhendový blafák Bláha zastavil levým betonem. Třetí branku Mory tak vsítil necelé tři minuty před koncem druhého dějství střelou pod horní tyčku Dominik Novotný. Nebyl to ale jediný gól, který českobudějovičtí hokejisté dostali do šatny. Zanedlouho totiž při přečíslení dvou proti jednomu rozvlnil síť v jejich kleci Lukáš Králík.

Jihočeskému mužstvu sice poté znovu vyšel vstup do další třetiny, kdy se o kontaktní branku postaral David Ciboch, jenže následně se hosté nechávali často vylučovat, což jim znemožnilo vytvořit si nějaký tlak. Navíc Hanáci chvíli před koncem potvrdili svou výhru pátou trefou, když důrazný Jindřich Zítka nadvakrát dopravil puk za Bláhu. Olomouc tedy porazila České Budějovice 5:3.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Do první třetiny jsme vstoupili v tempu, v jakém jsme hráli na konci pátečního zápasu s Plzní. Po pauze se už ale začalo projevovat to, že Budějovice měl jeden den odpočinek, zatímco my žádný. Utkání se tak trošičku vyrovnávalo. Herní kvalita byla však v rozhodujících okamžicích na naší straně, takže jsme zápas dokázali zvládnout.

Trenér HC České Budějovice se k utkání odmítl vyjádřit.