17.10.2015, Miroslav Mayer

JUN: OLO - CEB 2:4 - Junioři vyhráli druhý zápas řadě

Č. Budějovice - Juniorka Motoru pomalu zvedá hlavu a pomalu získává důležité body. Tentokrát se jí podařilo porazit svého souseda z tabulky HC Olomouc na jeho ledě. Jihočeši vedli již 3:0, když se domácím podařilo snížit. V závěrečném power-play pak Budějovičtí přidali gól do prázdné branky a letos poprvé vezou ze soupeřova ledu plný počet bodů.

Sobotní poledne a další poprvé pro olomouckou juniorku. Kohouti na svém ledě poprvé v letošní sezóně přivítali České Budějovice. Kvůli rozdělení na „moravsko-slezskou“ a „českou“ úvodní část se oba týmy navíc setkaly vůbec poprvé v sezóně 2015/2016. Stejně jako Olomoučtí, i tým z jihu Čech se v letošním ročníku trápí, na hře to ale příliš poznat nebylo. Už ve druhé minutě se mohli hosté radovat z gólu, když si prohodili puk těsně před brankou a před hráči zívala prázdná brána. Olomouckému brankáři ale vypomohl obránce Kališ, který spolu se Šoustalem utěsnil všechna volná místa a nedovolil puku přejít až za čáru.

O chvíli později vybojoval puk v rohu kluziště Müller, v útočném pásmu ale neměl komu přihrát. První přesilovku si pak zahráli hosté, početní výhoda jim ale příliš nevycházela, olomoučtí hokejisté dobře bránili a českobudějovické hráče k Šoustalovi příliš nepouštěli. Kohouti se pak dostali až před Kváču, ani oni si však nepočínali o moc líp než jejich soupeř, když veškeré pokusy končily vedle branky nebo troskotaly na dobře chytajícím českobudějovickém brankáři.

V deváté minutě zkusil své štěstí střelou z mezikruží Šuhaj, trefil ale jen Šoustala do masky. Hned po buly zkusil překvapit Kváču Marek, trefil ale jen hostujícího strážce svatyně. Další z olomouckých útočníků pak mířil těsně vedle levé tyčky. Ve třinácté minutě se ale poprvé rozvlnila síť za Šoustalem, když jej rychlou střelou dokázal překonat Dominik Točík. Hanáci po prvním gólu znovu putovali na trestnou lavici a České Budějovice další přesilovou hrou nepohrdly. Hned po buly mířil přesně mezi tři tyče olomoucké branky Pavel Samohejl.

Hosté mohli jen pár minut na to přidat další branku, když Matouškovu střelu od modré doráželo hned několik jejich spoluhráčů, Šoustal si ale se všemi pokusy poradil. Krásnou spolupráci pak předvedla trojice Klinecký – Šuhaj – Jan Bárta, když si puk několikrát prohodili v útočném pásmu, poslední jmenovaný ale mířil jen do připraveného Šoustala.

Na začátku druhé třetiny se pokoušel dostrkat puk za hostujícího brankáře Beták, z bezprostřední blízkosti a proti dvěma protihráčům ale neuspěl. Netrvalo dlouho a Šoustal se musel mít znovu na pozoru. Za vyhozeným kotoučem se prohnal Sloboda a zkusil jej procpat kolem tyčky do branky, domácí strážce svatyně ale dobře přečetl jeho úmysly a přerušil hru. Domácí si pak v rychlém sledu zahráli dvě přesilovky. Během té první si velkou šanci vytvořil Beták s Nesvadbou, oba ale nakonec trefili jen výstroj Kváčy.

Naopak v 27. minutě se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Marek Sloboda, který si z levé strany obhodil posledního hráče a mířil k bližší tyči Šoustalovy branky. Po třetím gólu přenechal Michal Šoustal své místo v brankovišti Tomáši Pospíšilovi a než se druhý z olomouckých brankářů rozchytal, hnali se na něj Šuhaj se Samohejlem, druhý jmenovaný ale nemířil přesně.

Ve 34. minutě se domácím vrátila naděje na zisk bodů, když dokázal Kváču prostřelit důrazný Jakub Heža. Olomoučtí se začali pořádně cpát do brány, nejprve ale neuspělo nahození Nesvadby a dorážky Kuby, když v bráně skončil jen Kváča, poté to Hanáci zkoušeli znovu, úspěšní ale nebyli. Už na začátku závěrečné periody to zkoušel Točík, který obkroužil branku a z pravé strany zkoušel procpat černý nesmysl kolem tyčky Pospíšilovy svatyně. Olomoucký brankářský navrátilec ale včas položil proti kotouči hůl.

Hosté to pak zkusili ve třech, Panáček si našel prostor, kudy prostřelit olomouckou obranu, jeho pokus ale nakonec přece jen zblokovali bránící hráči. O moc úspěšnější nebyl ani Jan Bárta, který se dostal až před Pospíšila a mířil k pravé tyči. Olomoucký brankář se ale výborně přesunul a kotouč vyrazil. Na konci 52. minuty to z otočky a z pravé strany zkusil Müller, trefil ale jen výstroj Kváči. O chvíli později se však Jakub Müller přece jen radoval ze svého prvního gólu a zároveň prvního bodu v sezóně.

Pár minut před koncem trefil aktivní Sloboda jen výstroj a pravou tyčku Pospíšilovy klece. Hosty ale spálená šance příliš dlouho mrzet nemusela. Jen pár vteřin před koncem se totiž Olomoučtí dopustili chyby, která definitivně rozhodla o podobě utkání. Kohouti už odvolávali Pospíšila z branky, zřejmě ale došlo ke špatné domluvě a na druhé straně se do útoku dostal Ondřej Šulek. Vracející se brankář už stihl jen kleknout do střely hostujícího útočníka, ten ale přesto dokázal trefit odkrytou bránu.