20.10.2021, Michal Špírek, Anna Pavlína Sedláčková

JUN: OLO - CEB 1:3 - Motor má první výhru za tři body a opustil poslední příčku

Českobudějovičtí junioři zabrali a získali tři body na ledě Olomouce. Jihočeši předvedli disciplinovaný, obětavý výkon, který podpořil výborným výkonem v bráně Štěpán Maleček. Při výhře 3:1 získal Alexandr Remeš tři body (1+2), dvěma góly se předvedl Matouš Masopust.

Neuplynula ani jedna minuta utkání, a Olomouc se díky střele Joshuy Jamese Máchy dostala do vedení. Veselí na straně domácích však dlouho nevydrželo, protože v šesté minutě vyrovnal Alexandr Remeš. Olomouc byla tímto gólem zaskočena a snažila se své vedení urvat zpět. V dalších minutách se šance objevovaly na obou stranách, ale ani jednomu celku se je nepodařilo proměnit. První třetina tedy skončila výsledkem 1:1.

Na počátku druhé dvacetiminutovky hrála obě mužstva v početních výhodách. Ani jednomu z nich se je ale nepodařilo přetavit ve vedení. Zejména Jihočechy ovšem tato skutečnost dlouho mrzet nemusela. V polovině druhé periody totiž překlopil misky vah na jejich stranu přesnou ranou s pravého kruhu Matouš Masopust. Tento stav se Olomouckým nezamlouval, což se odráželo na jejich výkonu, jelikož se od té doby pouštěli do většího množství útočných akcí. Do konce třetiny však již žádná další branka nepadla.

Ve třetí části domácí pokračovali v nastoleném tempu, avšak hostující strážce svatyně odmítal pustit za svá záda jediný kotouč. Své kvality ukázal zejména pět minut před koncem základní hrací doby, kdy i s jeho pomocí Jihočeši ubránili dvojnásobné oslabení. Kohouti následně vsadili na jednu kartu, když se rozhodli hrát bez brankáře. To se jim však stalo osudným, neboť se do prázdné brány v posledních deseti sekundách opět prosadil Matouš Masopust.