21.10.2023, Michal Špírek, Leona Tomcová

JUN: Motor dotáhl ztrátu, nakonec přesto ve Varech padl

Ani značně zlepšený výkon ve třetí třetině nestačil na body. Juniorka totiž pustila domácí v prvních třetinách až do vedení 4:1, pak sice Skuhrovcovi svěřenci srovnali na 4:4, ale poslední slovo patřilo Karlovým Varům.

V úvodní třetině byli více nabití energetici, kteří si hlídali kotouč a soupeře moc nepouštěli ke slovu. Po pár minutách hry již začali dorážet na Matyáše Maříka. Nejprve měl větší šanci Matyáš Beran, jehož dělovka od modré ale skončila vyražena zpět do hry. V sedmé minutě však Karlovarští vstřelili úvodní branku zápasu. Konkrétněji Matěj Zeman, který si najel před bránu, kde dostal nabito od Jakuba Galnora a čistě prostřelil Maříka. České Budějovice se více ke kotouči dostaly až v přesilové hře, kterou se jim ale nepodařilo využít. Několik minut na to se jim podařilo získat kotouč u mantinelu a vyrazit s ním do útočného pásma. Zde se nakonec v 15. minutě podařilo srovnat Matyáši Humeníkovi, který dostrčil volný kotouč před brankovou čárou po neúspěšném zákroku Adama Ebenstreita. Do konce první části se poté na puku střídaly oba týmy.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili rychle energetici. Ti šli do vedení hned ve 22. minutě, kdy dva na jednoho ujížděli Vít Záhejský a Tobiáš Pastor, který po přihrávce zakončil přesně mezi betony. Ve 24. minutě se na trestnou lavici dostal Dominik Vachun za podrážení. Karlovarští se této šance chopili a obklíčili soupeřovu branku. Minutu na to zvýšil vedení Jakub Galnor, který dokázal zachytit odražený kotouč a zakončit za záda Matyáše Maříka. V další minutě bylo nařízeno trestné střílení za sekání, kterého se dopustil Jakub Vogel. Vyslaný Matyáš Humeník ale neproměnil. Karlovarští se později dostali opět do přesilové hry, kterou nevyužili.

Naopak přidali další branku, a to v oslabení. Ve 34. minutě ujel s kotoučem přes celé hřiště až k Maříkovi Matyáš Váňa, který chtěl před ním ještě nahrát spoluhráči. Původně přihrávaný kotouč se ale odrazil od nastaveného betonu nešťastně pro Motor za brankovou čáru. Hra se poté přelévala z jedné strany plochy na druhou. Až ve 39. minutě se po rychlé akci podařilo Motoru snížit. Po vyhraném buly Petráskem, nabil na Adama Gřegořka. Ten přihrál na připraveného Petra Placka, kterému při střele od modré nikdo nestál v cestě.

Do poslední třetiny se více vrhli hráči z Českých Budějovic. Hned po pár vteřinách vyslal dělovku Michal Kusak, jehož střelu stihl Ebenstreit na poslední chvíli vyrazit. I další minuty se drželi v útočném pásmu a obklopovali domácího gólmana střelami ze všech stran. V dalším průběhu třetí části se o kotouč i šance střídaly oba týmy. Energetikům se vymkla hra zpod kontroly, a to se odrazilo trochu i na výsledku.

Ve 49. minutě ujel k Ebenstreitovi Richard Pitel, který stačil ještě přihrát Adamu Buzkovi a ten zakončil přesně do sítě. Další větší šanci měl Matyáš Humeník, který jen těsně minul karlovarskou branku. Motor ještě stihl srovnat stav. V 53. minutě zachytil karlovarskou přihrávku Marcel Kříž, který sám ujel na karlovarského brankáře, kterého dokázal vymíchat a zakončit za jeho záda. K trestnému střílení se dostali i energetici, ale Adámkovi se tato situace nepodařilo využít. Nerozhodný výsledek nakonec změnila Energie, která se v 58. minutě dostala opět do vedení. Konkrétněji se to podařilo Jakubovi Galnorovi, který po otočce nečekaně zakončil přesně pod víko.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že to bylo velmi kvalitní utkání z obou stran. Bylo to rychlé a intenzivní. Myslím, že jsme od začátku byli lepším týmem, ale opět jsme poté vítězství trochu ztratili. Jsme rádi, že se to štěstíčko taky jednou přiklonilo k nám a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Utkání nás nezastihlo v optimálním rozpoložení. Soupeř byl lepší, na prvních dvou třetinách bych našel jen dvě pozitiva, a to, že se nám se štěstím podařilo srovnat na 1:1, a že poté, co nás ve druhé třetině soupeř potrestal ze všech herních situací, tak že jsme snížili na 2:4. Před třetí třetinou jsme s chlapci pohovořili a náš výkon se diametrálně zlepšil, byl nás plný led a díky dvěma gólům jsme vyrovnali. Bohužel těsně před koncem jsme lehce zaváhali v obranném pásmu a soupeř nás ztrestal. Za třetí třetinu bychom si možná bod zasloužili, ale celkově, s respektem k výborně hrajícímu soupeři, asi zaslouženě vyhrál."