26.10.2013, Matěj Mayer

JUN: MLB-CEM 2:1 - S jednou brankou se těžko vyhrává aneb z Boleslavi bez bodu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ani ve druhém zápase si junioři nedokázali spravit chuť. Přitom i tentokrát šli do vedení jako první a opět po brance Radka Prokeše. Následně však soupeř vyrovnal a brankou do šatny na konci druhé části utkání rozhodl.

V první třetině byl k vidění vcelku vyrovnaný hokej. Budějovice sice vstoupily do utkání aktivněji – už ve druhé minutě se ocitl ve velmi dobré příležitosti Pašek, ale Pechek jeho střelu vyrazil betonem. Domácí si kloudnější příležitost vytvořili až ve čtvrté minutě, kdy se vydali na výlet Marek s Frolíkem. Markova přihrávka na druhého jmenovaného však byla poněkud nepřesná. V sedmé minutě šel na branku Budějovic Bernad, ale v tísni a pod tlakem hostujících hráčů nedokázal řádně zakončit. Poté se dostal do dobré příležitosti Podsedníček, avšak trefil od levého kruhu trefil jen boční síť Gábovy svatyně. V patnácté minutě vystrašil Pecheka střelou Pícha, ale nakonec trefil jen mantinel za brankou. Bruslaři byli ve druhé desetiminutovce úvodní třetiny aktivnější, ale jejich konečná fáze byla tristní. V poslední minutě se ještě objevil před Gábou Chvátal, ale místo kvalitní střely na kterou měl dost času a pohodlí, střílel vysoko nad bránu hostů.

I ve druhé třetině to zpočátku vypadalo, že branky budou padat jen pomálu, protože koncovka obou mužstev byla opravdu bídná. Ve dvaadvacáté minutě poslal Šťáva do útoku obloučkem Ďurače, ale Gába si s jeho střeloi bezpečně poradil. Hosté se dostali ke střele až začátkem 24. Minuty, ale Ciboch to z mezikruží napálil opět jen do brankáře. V osmadvacáté minutě byl poslán na trestnou lavičku Kurka. Přesilovka hostů zpočátku sice vypadala na fiasko, ale v době, kdy už si domácí zjevně říkali, že ji zvládnou, sebral jim Radek Prokeš dobrou náladu – 1:0! Odpověď Bruslařů však byla pohotová a hosté se z vedení radovali jen dvě minuty. Pak totiž zpoza branky našel Frolík před brankou najíždějícího Lukáše Volfa a ten srovnal – 1:1. Bruslařům se záhy vyskytla vynikající příležitost k otočení stavu, když mohli hrát přes minutu a tři čtvrtě v pěti proti třem. S touto příležitostí ale rozhodně nenaložili tak jak by chtěli. Naopak, když se vrátil na led Švec, šel v klidu sám na branku, ale ke smůle Jihočechů mu doslova na poslední chvíli vjel do cesty jeden z navrátivších beků domácích. Když už se zdálo, že třetina skončí nerozhodným stavem, vrátil se tentokrát z domácí trestné lavice Jan Sonnek, využil skvělé přihrávky od Bernada a poslal hostům gól do šatny – 2:1!

Ve třetí třetině byli jasně lepším mužstvem hosté. Bruslaři se jen bránili a mohli děkovat především brankáři Pechekovi a neumění Jihočechů za to, že neobdrželi vyrovnávací branku. Svou pasivitou si o ni totiž opravdu koledovali. Nejtěsnější vedení však nakonec nepustili a třetinu úspěšně ubránili. Hostům nepomohla ani obrovská snaha, tak ani závěrečná hra bez brankáře. V utkání, kterému by tedy svědčila spíše remíza tak zvítězili a bodově se dotáhli právě na soupeře z Budějovic.

Tomáš Potěšil (trenér BK Mladá Boleslav): Pro nás bylo velmi důležité včerejší vítězství, které jsme dnes chtěli potvrdit a zaměřili jsme se na to, abychom neudělali žádné hrubé chyby v obranném pásmu. Opět musím pochválit celý tým, že jsme vlastně ten výsledek otočili z 0:1 na 2:1 a udělali jsme všechno proto - včetně taktické stránky - abychom dnes vyhráli.

Aleš Totter (trenér HC Motor České Budějovice): Já si myslím, že rozhodla naše vadná koncovka. Za stavu 1:1 jsme v přesilovce nebyli schopni dát branku, a když skončila, tak dal soupeř gól nám. Ve třetí třetině jsme byli lepší, tlačili jsme se do útoku, ale soupeř si to lépe pohlídal. Nebudu říkat, že je to o štěstí, je to o nějakých věcech, co pro to uděláme. Soupeř zvítězil, tudíž se lepe připravil.