21.12.2016, Denisa Józsová, Kryštof Rossmann

JUN: MLB - CEB 3:6 Další výhra na venkovním ledě

Den po zápase s týmem z Liberce jeli budějovičtí junioři na zápas do Mladé Boleslavi. Začátek Motoru zrovna dvakrát nevyšel a v desáté minutě prohrával 0:2. Ale Budějovickým se povedl velkolepý obrat, a nakonec dokázali zvítězit 6:3. Což znamená šestou výhru v řadě. Rozhodující gól vstřelil Miroslav Tejko, který si celkem připsal 2 body (1+1).

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu lépe a chytla se i první větší šance na to, aby se dostala do vedení. Michal Michal podrazil v úniku Kroniho Musliu, přičemž následovalo trestné střílení ve prospěch Středočechů. Samostatný nájezd boleslavský útočník proměnil a nasměroval svůj tým do těsného vedení.

Krátce před polovinou první třetiny Bruslaři své vedení navýšili zásluhou přesné trefy Jana Prokopa, jenže to už potom bylo ze strany domácích na dlouhou dobu všechno. Minutu poté následoval kontaktní gól Jana Bárty. Po další minutě se však Jihočeši radovali z další branky, dokonce přesilovkové. O vyrovnání se zasloužil střelec Ondřej Šulek.

Pokud po první třetině neměli domácí moc důvodu k radosti, tak po druhé dvacetiminutovce už musela být atmosféra v kabině více než napjatá. Českým Budějovicím totiž druhá třetina vyšla na výbornou. Ve 26. minutě poslal Motor poprvé v utkání do vedení Jan Radoš.

O několik minut poté dokonce jihočeští hokejisté přidali gól na 2:4 z pohledu domácího celku. Důvod k brankové oslavě se spoluhráči měl Miroslav Tejko. Po druhé třetině tedy hosté vedli a vše nasvědčovalo tomu, že zdecimované boleslavské mužstvo oberou o další tři body.

V čase 49:00 ještě zdramatizoval zápas Kroni Musliu, když snížil na 3:4. Tehdy Bruslaři nebyli od bodového zisku daleko a následně měli velký tlak umocněný přesilovkou. Boleslavští však mohli litovat několika nevyužitých šancí. Po Linhartově střele dorážel kotouč Jiří Veselý, jenž ale trestuhodně trefil pouze brankáře Němce.

Závěrečných pět minut utkání však bylo plně v režii českobudějovického Motoru, který rozhodl o svém vítězství. V 56. minutě v závěru neproměněné přesilovky nechali Středočeši ujet Tomáše Gumana, jenž se prosadil parádní střelou pod břevno. Další velkou šanci měl poté ještě Jakub Doktor, který z blízka vypálil. Ke své smůle však trefil jen připraveného Michala Kroftu v boleslavské bráně. Ovšem tentýž hráč – Jakub Doktor se přeci jen gólově prosadil. Stalo se tak pár minut před koncem, když přesně dorazil kotouč za brankářova záda.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Šli jsme do zápasu s tím, že chceme udělat maximum pro to, abychom bodovali a znovu získali ztracenou tvář, o kterou jsme přišli minulý víkend. Dostali jsme se sice do dvoubrankového vedení, jenže jsme o něj relativně brzo přišli. Následně nás soupeř přehrával. V polovině zápasu jsme udělali nějaké změny, které podle mě mužstvo trochu oživily. Mrzí nás ale, že jsme soupeři zase na dva góly nahráli. To je problém, který nás pronásleduje již několik utkání. Někdy soupeřům góly hodně usnadňujeme. Po polovině zápasu jsme podle mě zvýšili intenzitu napadání a náš výkon šel nahoru. Hlavně ve druhé třetině jsme měli hodně šancí na to, abychom utkání srovnali nebo dokonce otočili. Na konci utkání to bylo dokonce o gól, jenže přišla chyba a Budějovice nám znovu odskočily. Klukům to ale nezazlívám, protože toho měli opravdu hodně, dohrávali jsme to téměř na dvě lajny. Za nějakých 20 nebo 30 minut patří hráčům pochvala za bojovnost a za to, že tým znovu získal svou tvář. Je to ale už nějaká porážka v řadě. Musíme se z toho oklepat, potrénovat a v novém roce znovu bojovat o to, abychom získali nějaké body a dokázali se dotáhnout na nějaké vyšší příčky.

Milan Kupka (HC Motor České Budějovice): Zpočátku to bylo vyrovnané utkání, řekl bych, že oba týmy hrály dobře. Domácí byli ale možná aktivnější než my. Potom se nám podařilo vyrovnat, čímž jsme aktivitu a elán soupeře zastavili. V dalším průběhu utkání se nám podařilo odskočit na 4:2, z čehož jsme vycházeli. Nakonec se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce, což nás moc těší.