07.03.2013, Miroslav Mayer

JUN: MLB - CEB 0:6 - Juniorka si v Mladé Boleslavi zastřílela

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka hrála svůj předposlední zápas sezóny v Mladé Boleslavi a dařilo se jí výborně. Po první části vedli Jihočeši o dvě branky a definitivně rozhodli ve třetí třetině, kdy ještě přidali čtyři branky.

V první třetině byli lepší hráči Českých Budějovic. Obě mužstva urobila několik zbytečných faulů, převážně pak za hrubost. Jinak toho zatím k vidění moc nebylo. Nicméně se Mountfieldu podařilo dvakrát skórovat, a tak z minima dostali maximum. O první branku se postaral v 7. minutě po chybě domácí obrany Bílek, který nejdříve vystřelil na Ašenbrennera zpoza kruhů. Jeho střelu ale boleslavský gólman vyrazil svým levým betonem. Puk se následně dostal k Janáskovi, který trefil jen před sebou stojícího Ašenbrennera do ramene. Pak už jen dorazil kotouč do sítě bezmocného Ašenbrennera zakladatel celé akce Bílek. Ani druhá branka, která padla o čtyři minuty později, nešla na vrub Ašenbrennera. Po laxním bránění Bartoše, který si nepokryl najíždějícího Švece, a tak výše jmenovaný hráč dokázal s lehkostí zabijáka rozvlnit síť domácí branky i podruhé. To bylo v první třetině vše.

O přestávce se z kabiny Mladé Boleslavi hlásil problém. Zdeněk Borovec totiž neměl na helmě košík, ačkoliv pravidla jasně říkají, že v jeho věku je to nutné a pánům rozhodčím to rozhodně neuniklo. Nicméně tuto nepříjemnou situaci domácí zvládli během pauzy ještě úspěšně vyřešit. Co se týká hry ve druhé třetině, tak se nesla ve vyrovnaném duchu. Hosté přežili oslabení čtyři na tři, při kterém Školoud, který hrál mimochodem velice při chuti, několikrát nebezpečně ohrozil branku hostí, ale neprůstřelný Gába držel hosty nad vodou. Ve 30. minutě ještě trenér Vidner nechal, stejně jako v předešlých utkáních, prohodit brankáře, aby se mladý Růžička „otrkal“ ve starší kategorii.

Třetí třetina utkání byla opravdu velmi, ale velmi vyhecovaná. Nebýt několika inkasovaných branek v domácí síti, dalo by se s klidem říci, že to bylo perfektní zakončení sezóny, které se muselo divákům líbit. Nechybělo totiž „okořenění“ zápasu duelem pěst na pěst mezi domácím Součkem a hostujícím Brabcem. Bitka skončila vítězstvím domácího borce. Po ní se utkání velmi vyhrotilo, hrálo se dosti agresivně a obě trestné lavice byly téměř po celou dvacetiminutovku zaplněné. Výsledné skóre je vzhledem k předvedené hře možná až příliš kruté. Budějovicím se podařilo v poslední třetině překonat Růžičku celkem čtyřikrát, a to konkrétně v čase 47. Brabcovi, v čase 53. respektive 54. Trummerovi a sladkou tečku za utkáním přidal osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou ještě Kolařík.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Tohle asi nemá cenu hodnotit. Stav 0:6 odpovídá za vše. Bez gólu se hrát nedá. Můžeme se leda tak vymlouvat na to, že za nás nastoupilo osm dorostenců, ale to je tak vše. Čtyři branky jsme dostali v oslabení, takže jsme vlastně doplatili na vlastní disciplínu a nekázeň. Už se těším na večeři, kterou nám dnes hráči budou platit.

Aleš Krátoška (České Budějovice): Tak po první třetině jsme vedli 2:0, ještě tam bylo několik šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Teď ve třetí třetině to tam začalo padat. Myslím, že 6:0 je jednoznačný výsledek. Je fakt, že Boleslav tam měla hodně mladíků, ale my jsme také přijeli v menším počtu. Opět říkám, je vidět, že se sezóna hodně, hodně dohrává. Máme před sebou poslední zápas, takže uvidíme.