13.12.2014, Matěj Mayer

JUN: LIT - CEB 4:3p - Motoráci opět ztratili vyhraný zápas. Z Litvínova vezou bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Tak tohle už opravdu nemá obdoby. Junioři Českých Budějovic měli utkání v Litvínově skvěle rozjeté, když vedli po první třetině už 3:0. Opět ale usnuli na vavřínech a postupně dovolili soupeři vyrovnat. Litvínov jel navíc v prodloužení trestné střílení, které proměnil, a svěřenci Milana Kupky a Martina Štrby vezou do Českých Budějovic pouze bod.

Dnešní utkání začali lépe hosté, když se už ve 2. minutě první třetiny dokázali gólově prosadit. Karel Vácha uvolnil u pravého mantinelu Davida Bílka, který si připsal lacinou branku. Budějovický útočník si vybruslil na střed kluziště a nijak povedenou střelou, mezi Srokovy betony, poslal svůj tým do rychlého vedení! Do dvoubrankového vedení poslal svůj tým o pět minut později Dominik Točík, který svým gólem, nad rameno gólmana, vyprovodil Dominika Sroku z brány na střídačku, a na jeho místo se postavil Michal Klečka. V 16. minutě zvyšoval na 3:0 pro hosty Ladislav Marek, který dorazil Švecovu střelu za Klečkova záda.

Druhá třetina nám příliš zajímavých momentů nepřinesla, „pouze“ jeden gól. Oba týmy si v ní také zahrály přesilovku 5 na 3, ale ani jeden ji nedokázal využít. Největší šanci v ní měl Ladislav Marek, který se ve 36. minutě opřel v mezikruží do puku, následnou střelou ale pouze orazítkoval horní tyč Klečkovy brány! Po této přesilovce Motoru přišel zákonitý trest. Josef Stříbrný uvolnil v mezikruží Dominika Štěpku, který odkrytou bránou nepohrdl a snížil na 1:3. Další branky tato třetina již nepřinesla a do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro Motor.

Třetí třetina začala ve velkém stylu, když Litvínov prakticky nepouštěl Budějovice na svoji polovinu, jenže se ne a ne prosadit. Ve 46. minutě nastala asi ta nejděsivější situace v tomto zápase. Řehoř se krásnou akcí dostal až k Mazúchovi, jenže byl některým z hostujících hráčů podražen a po ledě se doklouzal do brankoviště, kde bruslí zasáhl do stehna hostujícího gólmana, který s řeznou ranou musel střídat. Ve 49. minutě dokázal nerozchytaného Kadlece prudkou střelou od mantinelu překvapit Jaroslav Šimeček a snížil tak na 2:3. O vyrovnávající branku se v 56. minutě postaral Dominik Štěpka, který dorazil Válkovu střelu za Kadlecova záda. Další branka již nepadla a zápas šel do prodloužení.

Ve 3. minutě prodloužení pláchl hostující obraně Josef Stříbrný a faulem na svojí osobu si vykoledoval trestné střílení, které následně s klidem proměnil a rozhodl tak toto utkání.