23.09.2017, Klára Červená

JUN: LIT - CEB 2:5 - Junioři napravili zaváhání z Chomutova

Budějovická juniorka dnes na severočeském ledě slavila úspěch. Po včerejším prohraném zápase v Chomutově se svěřenci Luboše Roba předvedli v Litvínově v plné síle. Utkání se obzvláště povedlo obránci Ondřeji Kachyňovi, který si připsal dvě branky a dvě asistence.

Motor hru nastartoval velmi rychle. Už pár sekund po odpískání prvního buly se k soupeřově brance vrhl samotný Rolínek, ale minul. Hned vzápětí se pokusil vsítit gól i Bláha, nicméně jeho snaha byla marná. Dravější hra Českobudějovických však byla přerušena dvě minuty a třicet sekund po začátku utkání, když se Jícha, po asistenci od Kučery a Březáka, trefil do horního rohu Březinovy branky. Situaci se o chvíli později snažil zachránit Rolínek, když vypíchl puk Havlíkovi a přihrál ho svému spoluhráči, který však netrefil branku a vyrovnání zápasu se nekonalo. Dvanáct minut před koncem první třetiny byl za napadení vyloučen Macháč. Hned na to se Drašar pokusil zvýšit náskok na 2:0, propálil Březinu, nicméně rozhodčí gól neuznali. Deset sekund před začátkem dvanácté minuty se Motoru konečně podařilo překonat smůlu a vyrovnat, když Kachyňa po Tejkově přihrávce trefil branku Litvínovských. Osm a půl minuty před koncem první třetiny byl vyloučen Ineman za nedovolené bránění. O minutu později znovu skóroval Kachyňa za asistence Rolínka a již zmiňovaného Tejka, čímž Motor zvýšil skóre na 2:1. Třetinu uzavíraly šance jednak Kučery, který ji však neproměnil, následovaná další šancí, tentokrát však Jihočeských, kdy se pokusil vsítit gól Beránek po přihrávce od Tomana.

Na začátku 2. třetiny se hra přesouvala ze strany na stranu. Chvilku to vypadalo, že se štěstěna přikloní na stranu domácích či na stranu hostů. Nejprve zkusil štěstí Dvořák a vypálil na Březinu, ten byl však připraven a puk skončil v jeho lapačce. O chvíli později se pokusil vsítit kotouč do sítě ještě Jícha, nicméně také bezvýsledně. Až v půlce třetiny se střelecky prosadil Kašper za asistence Brabce a Kachyni. Přestože situace byla velmi nepřehledná, gól byl uznán. Motor čekala ještě krušná chvilka, když na bránu vypálil Bárdoš. Střele se však neváhal postavit do cesty Dosek, který puk zblokoval lehnutím na zem. Sedm minut do konce druhé periody Bláha podrazil Březáka, za což dostal dvouminutový trest. Minutu a dvanáct sekund před koncem třetiny ještě skóroval Toman, kterému přihrával Beránek a třetina tak skončila 1:4 pro hosty.

V první minutě poslední periody byl vyloučen Brabec za hrubost. V osmačtyřicáté minutě se podařilo snížit náskok jihočeských hokejistů Bárdošovi za asistence Vopata a Pecky. Situaci si však nenechal líbit Tejko, který se sám rozjel na bránu, pokusil se vsítit, bohužel ale minul. Po polovině třetí třetiny se hra výrazně zrychlila. Černo – žlutí se statečně drželi do posledních minut. Pět minut před koncem utkání byl za sekání vyloučen Rolínek, který si na lavičce odseděl dvě minuty. Sladkou tečkou na závěr pro tým Luboše Roba bylo posledních 80 sekund utkání, když se Severočeši pokusili hrát v šesti. Proti prázdné bráně se rozjel Bláha a zakončil utkání, které pro Motor skončilo vítězně 5:2.

Luboš Rob (trenér Českých Budějovic): "Včera jsme těsně prohráli v Chomutově, tak jsme dnes chtěli za každou cenu vyhrát. Začátek nebyl jednoduchý, Litvínov se snažil a měl dost šancí, ale my jsme pak utkání obrátili na svojí stranu. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli, jelikož jsme ve druhé třetině byli lepším týmem."