19.11.2015, Miroslav Mayer

JUN: LIT - CEB 0:3 - Junioři letos poprvé neinkasovali a mají tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorka dokázala letos poprvé v zápase neinkasovat a hned ji to přineslo tři body na ledě posledního celku tabulky Litvínova. Jihočeši totiž navíc dokázali dát v každé třetině po jedné brance a mohou tak slavit druhé vítězství v řadě.

Prvních deset minut první třetiny bylo jedním slovem – bláznivých. Budějovičtí v nich nasbírali neskutečných osm trestných minut, Litvínovští dvě. Domácí Chemici měli k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, která trvala déle než dvě minuty, jenže Kváča byl bezchybný a svými skvělými zákroky držel svůj tým na bezbrankové remíze.

Velkou šanci měli domácí také v osmnácté minutě. Tomáš Kučera dostal nádhernou křižnou nahrávku od obránce a jel ze strany sám na Kváčů. Bál se jít do nájezdu, a tak vypálil. Jeho rána byla sice razantní, ovšem ne tolik umístěná, a hostující gólman dokázal vyrazit kotouč nad bránu. V čase 18:30 už branka padla. Budějovičtí měli k dispozici svou druhou přesilovou hru utkání, a tu již dokázali využít. Guman vyhrál buly na Prokeše, ten posunul kotouč na modrou čáru na Michala Michala, jehož následná technická rána skončila až za zády Patrika Spěšného 0:1.

Hra se ve druhé třetině přelévala ze strany na stranu, efektivnější byli zase hosté. V osmadvacáté minutě musel předvést parádní zákrok Patrik Spěšný, když vykopával kotouč z brankové čáry levým betonem. Tolik štěstí neměl o tři minuty později, kdy už se hosté radovali z branky. Radek Prokeš si dokázal najít kotouč ve skrumáži před Spěšným a i s trochou štěstí ho poslal za záda bezmocného gólmana Litvínova – 0:2.

Vstup do třetí třetiny neměli domácí špatný, jenže se jim nepodařilo využít ani jednu ze svých šancí, naopak Budějovičtí své šance nezahazovali. Radek Prokeš servíroval kotouč před bránu, ten se nakonec dostal ke Spěšnému, který jej vyrazil pouze na hůl Tomáš Gumana, který neměl těžkou pozici pro skórování a poslal kotouč do prázdné brány – 0:3. Více gólů už nepadlo, a tak utkání skončilo vítězstvím Českých Budějovic 3:0.

Robert Reichel (HC Litvínov): První dvě třetiny jsme nebyli vůbec v zápase, nebojovali jsme, neměli jsme vůbec žádný zájem. Třetí třetina byla lepší, chtěli jsme s tím něco udělat, ale byla tam křeč, která nám znemožnila utkání otočit, nebo ho alespoň zdramatizovat.