01.10.2016, Miroslav Mayer

JUN: LIB–CEB 2:5 –Juniorka to v sobotu prostě umí

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři HC Motor udržují letos zvláštní tradici, když sobotní zápasy vždy dokáží vyhrát a je jedno zda hraje doma, či venku. Tentokrát zajížděli Jihočeši do Liberce a po první třetině prohrávali 1:2. Jenže pak se rozehráli a dávali branky jen oni. Budějovičtí tak vybojovali svoje šesté vítězství.

Do první vážnější šance v duelu se dostal Jeník, který obdržel ideální pas před odkrytou klec. Střela mu ale nesedla a zařízení netrefil. To spolupráce Tomáše Nezbedy s Petrem Wiencekem o několik chvil později zafungovala na výbornou. První jmenovaný otevřel při signalizovaném trestu gólové účty. Jenže záhy bylo vyrovnáno, přesně mířená střela Jana Farky od modré čáry zaplula do pravého horního rohu zařízení.

Netrvalo dlouho než si Tygři vzali své vedení zpět. Petr Wiencek ukázal svou velkou bojovnost, když si obhodil dva hráče a poté zdánlivě ztracený kotouč lehce přiklepl hokejkou směrem k zařízení. Patera mezitím vyjel proti střelci a puk mu proklouzl mezi nohama. Jenže ve druhé třetině dominoval Motor.

Hned v první minutě druhé části se podařilo skórovat Ondřeji Šulkovi, který propálil Žajdlíka z pravé strany. Přiklepnout vedení na stranu modrobílých mohl Nezbeda. Ten měl k dispozici trestné střílení, nicméně klička do forhendu gól nepřinesla, českobudějovický gólman pohotově zakončil. Na druhé straně se skóre měnilo, střídajícího Poláška překonal Miroslav Tejko, jenž se nenechal odstrčit od pravé tyče.

O pouhé dvě minuty později hosté potrestali vyloučení Rubeše. Druhém gólem v utkání se prezentoval Ondřej Šulek, který vypálil přesně k bližší tyči. V samotném závěru prostřední dvacetiminutovky mohl udeřit ještě Bárta. Toho přidržel v úniku Bednář a rozhodčí nařídil druhé trestné střílení během třetiny. Českobudějovický útočník na rozdíl od Nezbedy nic složitého nevymýšlel a z forhendu vypálil, jenže netrefil zařízení.

Tygři neskládali v žádném případě zbraně ani za nepříznivého stavu. Snížit mohl Jeník, jemuž do výborné pozice nabil Nezbeda. Mladičký útočník Tygrů však ztroskotal na vynikajícím Paterovi. Šelmy si dokázaly v následujících minutách vytvořit tlak, nicméně vstřelit branku se jim nepodařilo. Naopak hosté potvrdili svoje vítězství zásluhou dorážky Michala Bláhy z levé strany po Kadilákově ráně.

Pro svěřence trenéra Valdemara Jiruše byla tato porážka již pátou v řadě. Naopak Motor se posunul na pátou pozici.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): "Utkání se hodnotí velmi těžko, protože se nám momentálně výsledkově nedaří. Jsme trochu v krizi. Zápasy, které jsme měli dobře rozehrané, tak jsme ztratili. Věřili jsme, že to tentokrát zvládneme, ale procházeli jsme i určitou dekou a nakonec se nám to nepodařilo. Nicméně jedeme dál. Klukům ukážeme na videu naše chyby a poučíme se z nich. Máme mladý tým, který se hokej pořád učí. Hráčům věříme a důvěřujeme, vybrali jsme si je a budeme s nimi dál pracovat. Budeme odstraňovat chyby, jež nás stojí zápasy. Půjdeme od utkání k utkání. Budeme pracovat na tom, abychom se zvedli výsledkově, herně to špatné tolik není. Dostáváme soupeře pod tlak, jenže nedáváme branky, poté přicházejí individuální chyby. Ty nás srážejí níž a níž, poučíme se a jedeme dál!"

Milan Kupka(HC Motor České Budějovice): "Chtěli jsme v první třetině nastoupit tak, abychom dostali Liberec pod tlak, což se nám nepodařilo. Udělali jsme nějaké chyby a prohrávali jsme. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, přičemž druhá část pro nás dopadla dobře. Vstřelili jsme tři góly a začali jsme být aktivnější. V posledním dějství Tygři přitlačili, protože chtěli srovnat. Nakonec se nám podařil náskok ubránit a přidali jsme pátou branku, která zápas rozhodla. Mohli jsme však rozhodnutí učinit již dříve, ještě v druhé třetině jsme měli k dispozici asi dva nájezdy nebo úniky, takže to nemusely být takové nervy."