29.11.2018, Denisa Józsová

JUN: LIB - CEB 0:3 (1:0sn) - Skvělý start! Junioři vybojovali v prvním zápase tři body

K prvnímu zápasu v nadstavbové skupině, která má jistý postup do play-off, zajížděli českobudějovičtí junioři na led severočeského Liberce. Začátek utkání se zpozdil o tři a půl hodiny, jelikož Jihočeši se zasekli u Prahy. To jim však nakonec nemuselo vadit! Motor totiž nasázel tři branky v posledních třech minutách hrací doby, ani jednou neinkasoval, a tak si připsal výhru za tři body. Bonusový bod získal po samostatných nájezdech domácí tým. V budějovickém dresu se nejvíce dařilo Pavlu Novákovi (2+1) a Jakubu Čížkovi (1+1).

Ani jednačtyřicet střel nestačilo na překonání budějovického gólmana Marka Dvořáka. Bílí Tygři byli v duelu s Motorem aktivnější, na jejich výkonu se těžko dali hledat negativa, přesto zůstávají bez bodu.

Duel ovlivnily dvě neuznané slepené branky domácího celku v půlce závěrečného dějství. Rozhodnutí nakonec přišlo až v samotném závěru, když se Motor během tří minut dokázal třikrát prosadit.

Vítěznou branku si připsal PAVEL NOVÁK po přihrávce Šimona Masopusta. Stejný hráč přidal vzápětí i trefu do opuštěné tygří branky. Naše mužstvo se nevzdávalo a ještě jednou odvolalo Lukáše Paříka na střídačku, ale hra v šesti bruslařích přinesla pouze potvrzení českobudějovického vítězství zásluhou JAKUBA ČÍŽKA.

V prodloužení se ani jeden z celků prosadit nedokázal a na řadu taky přišly samostatné nájezdy. V těch dostali prostor hráči, kteří si zahráli za kategorii U16 první, respektive druhé zápasy. Lukáš Nezbeda i FILIP JANSA se prosadili a pomohli tak týmu alespoň k bodu útěchy.

Liberečtí tak vstoupili do nadstavby prohrou s bodem na kontě, duel se Salcburkem byl odložen a dalším soupeřem šelem tak bude 7. prosince Plzeň.