02.09.2023, Denisa Józsová

JUN: KVA - CEB 5:4p - První bod z venkovního duelu vybojovali junioři na ledě Karlových Varů

Jihočeští junioři jeli ke svému dalšímu utkání do Karlových Varů a chtěli potvrdit své vítězství v posledním zápase, když porazili Litvínov. Motor se jako první dostal do vedení, ovšem Západočeši srovnali. Pak zase ze stavu 1:3 otáčel na 4:3 Motor. Zápas nakonec došel až do prodloužení, ve kterém vstřelily branku Karlovy Vary, které tak ze zápasu berou dva body, zatímco Motor jeden.

Než se stihli hráči rozehřát, tak už se z branky díky Filipovi Petráskovi radovali junioři Motoru. Následovala pasáž, kde se oba týmy jakoby oťukávaly a na dlouho si nedokázaly přivlastnit kotouč. Postupem času přibývaly na obou stranách výpady do útočného pásma. Před polovinou třetiny vyrazili do akce David Šilhan a Petr Vojáček, kteří připravili šanci pro Matyáše Adámka. Díky jeho přesné mušce energetici srovnali skóre. Tento stav i přes početní výhody na obou stranách vydržel do konce první části.

Úvodní buly prostřední třetiny vyhráli energetici, ale než se Robert Šlechta s kotoučem stihl dostat do pásma, tak o něj přišel. V této části hry měli energetici k dispozici krátkou dvojnásobnou výhodu. Štěpána Malečka nakonec překonal až Ondřej Dorot v klasické přesilovce, poté co dostal nabito od Matyáše Váni. Energetici hodně času trávili v útočném pásmu, ale akce jim nevycházely podle plánu. To se zlomilo až ve třicáté třetí minutě, když kombinaci Kryštofa Bulky a Roberta Šlechty zakončil Matyáš Váňa - 3:1. Vzápětí však skóre změnil Marcel Kříž.

Podobný obraz hry nabídla i poslední část duelu, i když v této části se Jihočeši častěji dokázali usadit v pásmu. Díky tomu se dostávali do větších šancí, z nichž některé jen tak tak neskončily gólem. Jednu chvíli už to vypadalo, že bude srovnáno, ale Adam Ebenstreit stihl zkrotit poskakující kotouč a skrýt ho před holemi jihočeských mladíků. Po polovině třetiny se hráči Motoru dočkali a díky sólové akci Richarda Pitela bylo srovnáno. Vyrovnaný stav trval sedmdesát čtyři sekund. Poté si kotouč po teči Matyáše Humeníka našel cestu za záda Adama Ebenstreita a Jihočeši se dostali do vedení.

Karlovarští mladíci museli svou snahu o srovnání maličko odložit kvůli oslabení, ale po jeho skončení to na ledě hodně ožilo. Do akce vyrazili Matěj Zeman a Robert Šlechta, jenomže kvůli bránícím hráčům nemohli kombinaci zakončit podle svých představ. Po pár sekundách již karlovarská akce skončila gólem. Robert Šlechta poslal kotouč na Matyáše Váňu a ten nezaváhal a srovnal skóre. V posledních minutách následovala přetahovaná o pásmo. Ta skončila faulem na jednoho z hráčů Energie. Oslabení zvládli Jihočeši ubránit a tak došlo na prodloužení.

Do prodloužení si energetici přenesli část početní výhody. První velkou šanci si i přesto vytvořili hráči Motoru, když se do úniku dostal Marcel Kříž a najížděl si kousek podél mantinelu k brance. Než stihl zakončit, tak mu kotouč vypíchl jeden z energetiků. Šanci Filipa Petráška a Richarda Pitela zastavil jeden z energetiků tím, že si jim vložil do přihrávky. Zápas chtěl ukončit střelou z kruhu pod víko Matyáš Váňa, ale kotouč letěl výš než by si karlovarský střelec přál. Velkou šanci vytvořil Jakub Galnor, kterému v jízdě na branku dělal parťáka Ondřej Dorot, ale tomu těsně před cílem nesedla přihrávka. Přesně po dvaceti sekundách Radim Handl našel Ondřeje Dorota a ten poslal kotouč nad lapačku Štěpána Malečka a ukončil tak dnešní duel.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že jsme do utkání vstoupili velice koncentrovaně a s odhodláním vyhrát za tři body. Podle mého názoru se nám to dařilo a šli jsme do dvou brankového vedení, kdy jsme mohli pokračovat v té efektivitě, ale bohužel jsme góly nedali. Myslím si, že ve třetí třetině jsme měli hru docela pod kontrolou. Pak jsme v krátkém sledu inkasovali, ale zmobilizovali jsme síly a vyrovnali. V prodloužení jsme utkání zvládli vyhrát. Věříme, že to byla opět zkušenost do dalších zápasů. Musíme se však zlepšit, abychom takto lacino neinkasovali.

Radim Skuhrovec (Banes Motor České Budějovice): My jsme v tomto zápase narazili na výborně hrajícího soupeře. Do utkání jsme nevstoupili dobře. Nehráli jsme náš agresivní hokej. Vždy nám všude chyběl krůček. Možná to bylo i hrou soupeře, který hrál výborně. Do utkání jsme se dokázali ale vrátit, přestože jsme prohrávali, dokonce jsme chvilku sahali i po vítězství. Nakonec jsme ale prohráli po prodloužení. Kdyby nám však někdo po první třetině řekl, že si odvezeme bod, tak bychom za to byli rádi. Proti takto silnému soupeři bod bereme, avšak bod navíc braly Vary zaslouženě.