29.10.2019, Jiří Michal

JUN: KLA - CEB 3:4 - Junioři porazili Kladno nejtěsnějším možným rozdílem

Junioři Motoru se po dvoudenní pauze vypravili k dalšímu utkání turnaje O Pohár DHL, tentokrát na kladenský ČEZ Stadion, kde na ně čekalo střetnutí s místními Rytíři. Ačkoliv svěřenci Luboše Roba již v půlce první třetiny prohrávali 0:2, dokázali nepříznivý vývoj otočit čtyřmi brankami v řadě, na které již soupeř nedokázal reagovat.

Domácí vstoupili do tohoto zápasu dobře a v polovině první třetiny vedli už o dvě branky. První trefa přišla v početní výhodě po vyloučení Adama Ryby. Hašek našel volného Tomáše Urbana, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. I druhý gól vstřelili Středočeši. Tentokrát se prosadil Matyáš Rendla po přihrávce Staňka - 2:0. Budějovice se ovšem nevzdávaly a o minutu a dvacet sekund později snížili na rozdíl jedné branky. Matouš Masopust se dostal do samostatné akce a překonal Luboše Novotného - 2:1. Kladno ale mohlo být po první části spokojené, jelikož o jednu branku vedlo.

Druhá část už byla naopak v režii Českobudějovických, což vyjádřil i počet střel 7:1 z pohledu domácích. Na začátku druhé části se prosadil po přihrávce Silného Aleš Řezáč, který srovnal stav zápasu na 2:2, a to při hře čtyři na čtyři. A Jihočeši se dokonce dostali do vedení. Jiří Najman napřáhl na modré a jeho pokus skončil až v síti - 2:3. Motor hrál ještě několik přesilových her, avšak skóre se v druhé části už neměnilo.

Hosté hráli v poslední části další přesilovou hru, ve které vstřelili vítěznou branku. Matouš Hrubec vstřelil svůj druhý gól v sezóně a rozhodl o výhře svého týmu - 2:4. Středočeši se ale nevzdávali a tři a půl minuty před koncem snížili na rozdíl jedné branky, když se trefil podruhé v zápase Matyáš Rendla - 3:4. Domácí ještě zkusili odvolat odvolat gólmana, ale provinili se technickým přestupkem, takže srovnat už nestihli. Motor se tak vracel na jih Čech s plným počtem bodů.