07.10.2023, Adam Pavlíček

JUN: Fantastický obrat proti prvnímu týmu tabulky! Junioři srazili Boleslav

Junioři se potkali v Budvar areně s Mladou Boleslaví, se kterou v září padli vysoko 2:8. V sobotu to vypadalo, že body nebudou bránit ani nyní, jenže v poslední pětiminutovce přišel skvělý obrat, který zakončil dalekonosnou trefou osm sekund před koncem Richard Pitel. Jihočeši si tak připsali skalp prvního týmu tabulky, ve které se mu také výrazně přiblíží na rozdíl pouhých dvou bodů.

Úvod utkání se nesl v poměrně vyrovnaném duchu. O něco více střeleckých příležitostí měli ale domácí. Ti mohli poprvé skórovat již v šesté minutě, když přihrávku na pravý kruh dostal Mojsejev. Proti jeho svižnému pokusu se stihl hostující Forst jen tak tak natáhnout. Další příležitost měli domácí po polovině periody. Tehdy po pohledné akci dua Pitel - Humeník zakončoval zblízka druhý jmenovaný, střela zblízka skončila jen v připravené lapačce mladoboleslavského gólmana. Aktivnějším týmem potom byli Jihočeši, jenže procpat kotouč za záda dobře chytajícího Forsta se jim nepodařilo, a tak se šlo do kabiny za bezbrankového stavu. Na opačné straně v domácí brance Matyáš Mařík příliš práce zatím neměl.

Prostřední dějství začalo poměrně netypicky, když hostující Kučera fauloval a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal David Putz, kterému ale kotouč při střele utekl a pak už mohl být nájezd jen těžko úspěšný. V následujícím dějství se hra vyrovnala, hrozili také hosté, i když výraznější šance měl stále Motor. Nejprve před odkrytou částí klece nestihl dorazit Humeník, následně z úniku neuspěl ani Hoch. O to ledovější sprchou pak byl konec třetiny, kdy Motor poprvé inkasoval. Bruslaři se dostali do akce tři na dva, několikrát si vyměnili kotouč a pohlednou akcí rozvlnili síťku - 0:1, jmenovitě se trefil Matěj Gardoň.

S domácími to na začátku třetiny nevypadalo příliš slibně, už po padesáti čtyřech sekundách se totiž Jan Půček agilně prodral s kotoučem na holi před branku a Maříka přehodil podruhé - 0:2. Motor se pak dlouho nemohl dostat do lepší šance a výrazněji ohrozit soupeřovu svatyni. To se ale změnilo pět minut před koncem základní hrací doby. Na drama zadělal David Putz, který se nejrychleji zorientoval před brankou a zapsal první trefu domácích. O minutu později na něj navázal přesnou střelou od modré čáry také Tomáš Březina, který si udělal prostor a trefil přesně - 2:2. Vypadalo to, že se půjde do prodloužení, jenže slabou chvilku si vybral jinak dobře chytající Daniel Forst v mladoboleslavské svatyni. Osm sekund před koncem Richard Pitel až od obranné modré čáry nahodil kotouč, přičemž Forstovi propadl a bylo rozhodnuto! Jihočeši tak v posledních pěti minutách otočili z 0:2 na 3:2 a po zásluze se můžou radovat ze zisku tří bodů.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Povedlo se nám navázat na velmi dobrý výkon ze čtvrtečního utkání na Spartě. Kluci celých šedesát minut odpracovali s pomocí velmi dobře chytajícího brankáře. A i když se skóre nevyvíjelo v náš prospěch, tak kluci prostě nechtěli soupeři dát nic zadarmo a za žádnou cenu nechtěli prohrát. To se na konci ukázalo jako rozhodující, přiklonilo se k nám štěstí. Kluci utkání odpracovali na maximum a povedlo se nám vyhrát."