08.03.2016, Miroslav Mayer

JUN: CHM - CEB 2:1p - Junioři prohráli až v prodloužení

Č. Budějovice - Po sedmi letech se junioři HC Motor představili opět v play-off nejvyšší juniorské soutěže. Soupeřem jim je Chomutov, který skončil na konečném pátém místě a tak je v sérii favoritem. Motor mohl poslat do zápasu nejsilnější složení a tak Jihočeši svému soupeři dlouho vzdorovali a prohráli až prodloužení gólem svého bývalého odchovance. Další zápas série je na programu zítra.

Utkání začalo hodně vyrovnaným tempem a ani jeden z celků nebyl lepší. Do první šance se dostal v sedmé minutě. Puk do jízdy dostal Martin Štovíček, kterému se následně nepovedlo svou akci díky faulu zakončit. Přesilovka se ale chomutovským mladíkům využít nepovedla. Ve dvanácté minutě se do šance proháčkoval Petr Macháček, který ale nedokázal překonat Petra Kváču.

K vidění byly šance i na druhé straně. Puk před domácí branku dostal nejlepší střelec hostů Radek Prokeš, ale ten z předbrankového prostoru neskóroval. V závěrečných minutách měli šance Šťovíček s Wágnerem, ale ani jednomu se nepovedlo bezchybného brankáře překonat.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Na začátku třetí minuty se dostal do úniku Martin Strunz, jehož rána byla zblokována. K volnému puku se následně dostal Martin Tůma, který střelou na zadní tyčku skóroval. Útočit zkoušeli také hosté. Po střele Daniela Klinického vypadl Lukešovi puk z lapačky a jeden z hostů střílel do odkryté branky, ale tam zaskočil pozorný chomutovský obránce. O pětašedesát sekund bylo veseleji. Po důrazném souboji v brankovišti se Motor prosadil, ale branka pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyla uznána.

V polovině třetiny měli Chomutovští k dispozici trestné střílení. Pronikajícího Františka Wágnera zahákoval obránce Daniel Klinický. Chomutovský útočník se pomalu rozjel a Kváča neměl následně problém odhadnout jeho bekhendový pokus. Aktivita domácích pokračovala. Před branku si najel Adam Kellerstein, který následnou střelou zblízka nepřidal druhou branku. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Piráty.

České Budějovice šly do třetí třetiny s téměř dvouminutovou přesilovkou. V oslabení ale ujel Filip Krivošík, který následně bekhendem Kváču nepřekonal a z následného útoku přišel trest. Do úniku se dostali hosté. Petr Panáček našel osamoceného Marka Slobodu, který střelou z první vyrovnal. V osmačtyřicáté minutě mohli jít dokonce do vedení, ale střela Radka Prokeše z předbrankového prostoru skončila ve výstroji Štěpána Lukeše.

Sedm minut před koncem mohli jít následně do vedení domácí, kteří s pukem vjeli do brankoviště. Na čáře jej ovšem nechtěně odkopl dorážející Tomáš Adámek. Za stavu 1:1 se tak šlo do desetiminutového prodloužení. Po minutě měl hned šanci Petr Macháček, který se ale nyní neprosadil. To ale neplatilo o akci z pětašedesáté minuty, kdy dostal puk zpoza branky a rozhodl o držiteli prvního bodu.

Robert Kaše (Chomutov): „Bylo to první utkání play-off, a taky to tak vypadalo. Myslím si, že tam kvalita a nasazení bylo. Šli jsme si do první minuty za vítězstvím, ale měli jsme velké potíže v koncovce. Šancí jsme měli opravdu hodně, ale nedokázali jsme soupeři odskočit. Každopádně jsme šli štěstí naproti a v prodloužení vyhráli.“

Luboš Rob (České Budějovice): „Přijeli jsme s cílem, že chceme vyhrát, ačkoliv je to z toho postavení v tabulce troufalé. Myslím si, že se dá s Chomutovem hrát, ale bohužel jsme nezachytili začátek zápasu. První dvě třetiny jsme byli určitě horším týmem. Ve třetí třetině se to srovnalo a my jsme byli blízko vítězství, protože jsme si přenesli přesilovku čtyři na tři i do prodloužení. Bohužel právě tato přesilovka rozhodla o naší prohře. Nedali jsme branku a ještě jsme šli do oslabení, kde jsme udělali chybu a utkání tak prohráli.“