10.10.2016, Marek Baloun

JUN: CEM - ZLN 3:1 Junioři jsou už čtyři zápasy bez porážky

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ačkoliv Motor vypadal, že ho porce zápasů v posledních dnech už vyčerpala, už od začátku si udržoval převahu a oproti Zlínu byl lepší v koncovce. Dvěma góly k tomu přispěl i přes závěrečný vabank Zlína Ondřej Šulek, který si tak upevňuje pozici lídra tabulek střelců a kanadského bodování.

Ačkoliv se postupně utlumil, do zápasu vstoupil aktivněji Motor, který si od začátku snažil vypěstovat si slušnou šanci, což se mu sice příliš nedařilo, ale gólmana Šimonů to zaměstnalo dostatečně. Poté na krátkou chvíli iniciativu přebral Zlín, který si taky párkrát oťukal gólmana Pateru, byl to ale domácí tým, který jako první vstřelil gól. Michal Michal od modré vyslal celkem obyčejnou střelu, gólman Daniel Šimonů ale zareagoval lapačkou příliš pozdě a puk skončil v růžku jeho branky. Budějovice postupně utlumovaly svojí aktivitu a vypadali unaveně, čehož začali hosté využívat a aktuální lídr brankářské procentuální úspěšnosti si mohl s klidem připsat několik dalších setin procenta, protože ať se Zlín snažil sebevíc, za jeho záda nic neprošlo. Budějovice mohli ještě několikrát zvýšit, když se v dobrých akcích ocitli Farka, Tintěra a v závěru třetiny i Tomáš Vochozka, Šimonů už si ale vše pohlídal a do kabin tak šel Motor pouze s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina víceméně kopírovala třetinu předchozí. Oba týmy se střídali v iniciativách, kdy na straně hostů měl i přes velmi aktivní obranu domácích pěknou šanci Patrik Kotek nebo Michal Kolařík, které ale svorně skončili jednou z končetin gólmana Patery, na straně Budějovic to byl Tomáš Vochozka nebo při přesilové hře autor druhého gólu Ondřej Šulek, který našel prostor pod rukou gólmana Šimonů a dokázal se prosadit a Motor tak mohl po odvrácení všech útoků rozjetého Zlína odejít do kabin už s dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina se nesla ve znamení bojů. Motor bojoval o udržení náskoku a Zlín zase aby ho smazal nebo alespoň snížil. To se mu i povedlo, když Viktor Bainar potrestal sekání Michala a nekompromisní dělovkou propálil Pateru, který mohl jen lovit puk z klece. To hosty nakoplo a začali se drát více a více na budějovického gólmana, který ale už nic nepustil. Naopak budějovický celek ještě jednou alespoň symbolicky potrestal nedisciplinovanost Zlína, konkrétně Lukáše Horvátha, který po tvrdém sundání jednoho z budějovických hráčů musel dvě minuty a dvě sekundy před koncem třetiny na trestnou. Zlín se i ve čtyřech snažil poslat zápas do prodloužení, až se nakonec rozhodl hrát vabank a dorovnat početní výhodu Motoru pátým hráčem výměnou za ponechání svojí branky napospas, čehož deset sekund před sirénou využil Ondřej Šulek, když se po jeho vyhození puk doklouzal za brankovou čáru a lídr kanadského bodování tak zpečetil další tříbodovou výhru Českých Budějovic.

Luboš Rob st., HC Motor České Budějovice: ,,Dvě třetiny jsme měli převahu, kterou jsme mohli zúročit góly a mohli jsme mít větší klid. Bohužel se to zdramatizovalo, Zlín ještě zabojoval a nakonec měl velkou šanci na vyrovnání (hra pět na pět bez brankáře v závěru - pozn. aut.), ale my jsme to udrželi, dali jsme gól na 3:1 a zaslouženě jsme vyhráli."

Robert Svoboda, PSG Zlín: ,,Domácí hráli velmi dobře, my jsme se nemohli dostat do tempa, prohrávali jsme souboje. Oni se dostali do vedení trochu lacinou brankou, my jsme se s tím snažili ještě něco udělat a snížili jsme v přesilovce. Závěrečná hra bez brankáře nám bohužel nevyšla, což je škoda, protože při troše štěstí jsme tu mohli aspoň bod získat."