11.03.2014, Matěj Mayer

JUN: CEM - KLA 5:6sn - Bojovný výkon znamenal ve vyrovnaném zápase jen bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři z jihu Čech měli před sebou další důležité utkání. Od začátku bylo vidět, že domácí chtějí v Budvar aréně uspět. Během zápasu se celkem čtyřikrát dostali do vedení, ale soupeř vždy dokázal brzy vyrovnat. Na pátou branku Kladna nakonec museli odpovídat Jihočeši a rozhodnutí zápasu přišlo až v samostatných nájezdech. Bod navíc však vyválčili hosté a Českobudějovičtí tak berou pouze bod.

Českým Budějovicím šlo v zápase opravdu o hodně a dokazovaly to i první minuty zápasu. Už po 47 vteřinách se mohli domácí radovat, když se od modré čáry trefil obránce Milan Břečka. Kladno na tuto branku však dokázalo odpovědět už v 6. minutě, kdy se po pěkné Koláříkově nabídce prosadil před bránou téměř osamocený Patrik Machač. V dalším průběhu třetiny byli o něco lepší domácí, kteří promarnili velkou šanci na skórování, ve které byl Bílek. Nemuselo je to však mrzet, protože vzápětí skóroval Luboš Rob. Ten projel obranou hostů a bekhendem skóroval pod horní tyčku. I na tuto branku našlo Kladno odpověď. Nejprve nastřelil Novák tyč a nedlouho poté se při početní výhodě prosadil Daniel Kružík. První třetina byla na branky bohatá a skončila 2:2.

Ve druhém dějství pokračovala kanonáda z první části. Dalším střelcem se stal při přesilové hře Emil Švec, který se od modré trefil za záda brankáře Vladaře. Na tuto branku hosté zareagovali velmi rychle Matoušem Větrovcem, kterému se sice střela od modré čáry nepovedla, ale nakonec si našla cestu až za Gábu. Ve 35. minutě šly České Budějovice už počtvrté v zápase do vedení. Z mezikruží překonal maskovaného muže v brance Kladna David Bílek. Kladno tentokrát zareagovalo ještě rychleji a i tentokrát vyrovnalo! Po 70 vteřinách uklidil vyražený kotouč do českobudějovické branky Daniel Kružík. Tento brankový trend však zkazili ke konci třetiny hosté, kteří se dostali poprvé v zápase do vedení. Nutno podotknout, že se tak stalo po zásluze, protože si vytvořili před Gábou obrovský tlak, kterému domácí těžko odolávali. Druhým dvoubrankovým střelcem zápasu se stal Matouš Větrovec.

Začátek třetí třetiny pokračoval ve stejném tempu, tentokrát to ovšem nebylo vidět na brankovém výčtu. Hned v úvodních minutách měl velkou šanci Prokeš, který dorážel střelu Břečky, ale brankář Kladna se v poslední chvíli stihl přemístit. Hra ve třetí třetině byla poměrně zajímavá pro oko diváka, oba týmy měly slušné šance, ale branky najednou přestaly padat. Obrovskou šanci promarnili v 52. minutě domácí. To Pašek hezkou zadovkou našel osamoceného Prokeše, který však přestřelil. V následné přesilové hře domácích promrhali Českobudějovičtí svou největší šanci na vyrovnání. Prokeš vyšachoval brankáře a předložil puk Matouškovi, který však nedokázal trefit kotouč do úplné prázdné branky. Domácí byli však za svou aktivitu po zásluze odměněni vyrovnávacím gólem. Rob našel před brankou Davida Bílka, který zametl kotouč mezi nohama brankáře do klece. Stejný hráč ještě mohl v posledních vteřinách zápasu rozhodnout, ale jeho nahození nakonec Vladař udržel v podpaží.

V prodloužení byli mnohem aktivnější domácí, kteří měli pár slušných šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které se jezdily velmi dlouho, než přišlo rozhodnutí z hole kladenského Lukáše Doudery. Prémiový bod ve vyrovnaném zápase tak získali hosté.