04.12.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB- ZNO 6:1 Vítězství po skvělé hře

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali do delší době odhrát zápas bez nervozity do konce zápasu. V utkání s Orli byli totiž od začátku zápasu lepším týmem a podařilo se jim i dávat branky. Orli se v celém zápasu k domácím výsledkově ani nepřiblížili a českobudějovičtí si tak mohli vyhchutnávat ovací fanoušků. Ve svém nejlepším domácím zápase tak vyhráli Jihočeši 6:1. Nejlepším hráčem domácích byl útočník Lukáš Sumerauer.

Jestliže Jihočechům bývá vytýkán slabý vstup do zápasu, tak tentokrát tomu bylo naopak. Ihned po úvodním vhazování se českobudějovický tým doslova vrhl na Znojemské a ti se nestačili divit. První vlnu útoku, první řady, ještě stačili úbránit, ale druhý útok již mohl slavit první úspěch. Sumerauer objel s pukem branku a přihrál před branku tísněnému Radku Seidlovi a ten po ledě poslal puk do branky. Střelci ještě nestačili ani všichni poblahopřát a už to bylo 2:0. To v brance skončila tvrdá střela Martina Sekery. Pak mělo Znojmo možnost hrát přesilovku, ale ta se mu nezdařila a domácí mohli opět útočit. Na se chvíli zdálo, že Orli chytají dech a vynutí si tlak, ale vyloučení jejich hráče je opět srazilo. Jihočeši hráli tři přesilovky v řadě za sebou, ale kromě množství střel se jim nepodařilo přidat další branku. Orli měli největší šanci v závěru třetiny, kdy donutili Hrubce k většímu zákroku po střele Komínka. V úplném závěru třetiny ještě ujel Ježek a Semrád dva na jednoho, ale branka z toho již nebyla. Po první třetině tak Jihočeši po zásluze vedli 2:0.

Druhá třetina patřila jasně domácímu celku. Orli byli zcela neškodní. Českobudějovičtí se hned od začátku ujali aktivity a chtěli přidat další branku. Nejprve byl v šanci Marek. Ten vystřelil a bekhendem ještě dorážel. Jeho poslední pukus skončil na břevnu. Útočná snaha domácích byla po zásluze odměněna. Lukáš Sumerauer ukázal, že je chytrým hráčem. Jel si pro vyhozený puk za soupeřovu branku. Tam ho Kacetl zastavil a nechal stát. Sumerauer byl u něj první a zpoza braky trefil zadní část betonů brankáře od kterých putoval puk do branky. Orli hráli špatně. Často nechávali domácí střílet ze všech pozic a brankář Kacetl často jen lomil rukama, nad tím, že ho jeho spoluhráči nechávají na holičkách. Jihočeši tak mohli přidat i čtvrtou branku. Seidl napadal soupeře při rozehrávce a vybojoval puk. Viděl najíždějícího Lukáše Sumerauera a tomu stačilo jen nastavit hůl a umístit puk pod horní břevno. To už bylo na Kacetla moc a nechal se vystřídat. Největší šanci měli Orli ve vlastním oslabení, kdy se podařilo Zikovi dostat se do nájezdu na Hrubce. Ten ovšem vystil jeho úmysl a lapačkou puk vyrazil ven.

Střelecká chuť zůstala domácí i ve třetí třetině. Hned v jejím úvodu totiž Jakub Marek vystřelil od modré a jeho střela vymetla pavučinky ve znojemnské brance. Vzápětí se přeci jen dočkali i Orli. Při přesilovce tečoval do branky střelu od modré David Bartoš. Na vývoji zápasu se nic nezměnilo. Domácí měli otěže zápasu pevně v rukou a Znojmo gól přiliš nezvedl. Další velkou šanci měl Sedlák, který byl v nájezdu na Kuchaře, ale neuspěl ani s dorážkou. Od poloviny třetí třetiny se do hry zapojili všichni hráči ze střídačky. Hra tak sice ztratila na kvalitě, ale stále bylo na co koukat. Jihočeši totiž dali další branku. To se v brankoviští dokázal prosadit Lukáš Sedlák a dorazil puk do branky. Jihočeši ještě měli možnost hrát přesilovku pět na tři a to dvacet pět vteřin, ale nevyužili ji. Do konce zápasu se již nic nestalo. Jihočeši mohli slavit první klidné vítězství.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Ponaučili jsme se ze včerejšího utkání, kde jsme začali ospale. Dnes jsme to hráčům zdůraznili a věděli jsme co můžeme od Znojma očekávat. Kluci od první minuty dodržovali taktické pokyny. Zlepšili jsme bruslení a forčeking a od toho se odvíjel vývoj zápasu. Vytvářeli jsme si tlak a šli jsme do branky. První tři góly padly právě z těchto prostorů. Znojmo na nás ve druhé třetině chvíli vyvinulo tlak, ale ten jsme ustáli. Třetí třetinu jsme si už pohlídali.