09.10.2010, Matěj Mayer

JUN: CEB - ZLN 6:3 - Junioři úspěšně uzavřeli víkend

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice úspěšně navázalo na páteční vítězné utkání s Olomoucí a zvítězilo i ve druhém víkendovém utkání v Budvar Aréně proti juniorce Zlína. Utkání sice lépe odstartovali hosté, když vstřelili v první třetině gól do šatny. Po přestávce se domácí zvedli a ve druhé třetině vstřelili hned čtyři branky. Konečný výsledek byl nakonec 6:3. Domácím pak pomohl zejména Radek Seidl, díky jehož dvěma brankám a jedné přihrávce domácí otočili skóre.

První třetina sobotního utkání byla spíše bojovná. Obě mužstva se srdnatě tlačila do koncovky, ale bez gólového úspěchu. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, otevřeli hosté skóre. Juniorské mužstvo Zlína odehrálo úspěšné oslabení a na jeho konci čekal i brankový úspěch. Obránce HC České Budějovice Předota ztratil puk na modré čáře a už nestihl dobruslit Martina Šoulu, který nabídnutou šanci s přehledem proměnil a gólem do šatny dostal hosty do varu. Po první třetině byl tedy stav 0:1.

Ve druhé třetině už se ale začali dít věci. V čase 24:16 se svého prvního brankového úspěchu dočkali i domácí. Po krásné akci, kdy Marek našel Předotu, sjetého z modré čáry, se nakonec prosadil Radek Seidl, který dorazil Předotovu střelu - 1:1. Zlín ovšem našel odpověď nečekaně rychle. O 25 sekund později se rozsvítilo červené světlo za brankou domácích. Střelcem branky se stal Marek Pospíšil - 1:2. Hosté byli tedy opět ve vedení a domácí to nakoplo. Běžela 30. minuta a tvrdou střelou z mezikruží vyrovnával opět Radek Seidl - 2:2. Domácí se nechtěli s vyrovnaným stavem spokojit. Jak jinak si vysvětlit další branku, kterou přidali téměř vzápětí. V přesilové hře poslala domácí do vedení posila Bohumil Jank, který propálil Kašíka tvrdou ranou od modré čáry - 3:2. Pak se domácí povedlo dokonce vyhnat z branky brankáře Zlína. Postaral se o to Jaroslav Šaršok. Ten vypálil z vrcholu kruhů tvrdě pod vyrážečku a Libor Kašík se již raději nechal vystřídat - 4:2. Minutu před koncem druhé třetiny mohli domácí svůj náskok ještě navýšit. Předvedli totiž krásnou akci. Šaršok našel nádhernou zadovkou Lukáše Sedláka, který se ocitl za překvapenou obranou hostí. Vystřelil a po vyražení puku ještě pohotově dorážel Michal Švihálek, ani jeden však úspěšný nebyl. Druhá třetina tedy skončila 4:2.

Třetí třetina také přinesla velkou porci branek. Ta první padla v 46. minutě. Jejím autorem byli ovšem zlínští. Ve skrumáži před Kantorem se prosadil Josef Křemeček - 4:3. Hostům v tu chvíli scházel jediný gól, aby vyrovnali. Domácí to ale nechtěli nechtat připustit a pozorně bránili. V 50. minutě pojistil vedení zkušený obránce Josef Klement, který propálil Zavadila střelou pod lapačku - 5:3. Když už se blížil konec zápasu, hosté stupňovali svůj tlak. V čase 58:14 si vzali Time - out a pokoušeli se s nepříznivým stavem něco udělat. Po zahájení hry si dokonce odvolali brankáře a v šesti ohrožovali Kantora. Domácí ovšem pozorně bránili a bylo na nich vidět obrovské úsilí, že nechtějí inkasovat. Icing hostů zařídil, že v čase 59:49 se vhazovalo v pásmu Zlína. Ani návrat brankáře Zavadila do branky, ale nezabránil šesté brance domácích. Ihned po buly skóroval Jaroslav Šaršok a ukončil tak sobotní utkání - 6:3.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Po včerejším vítězství jsme si dneska více věřili. Myslím si, že to byl dobrý zápas, soupeř hrál výborně. Sice hráli na tři útoky, ale všichni jejich hráči jsou kvalitní. Rozhodující bylo, když jsme odskočili z 3:2 na 4:2. Bylo vidět, že kluci dokážou bojovat a hrát obětavě, padali do střel. Takže jsme spokojeni a doufám, že v tom budeme pokračovat.