04.12.2014, Michal Heřman, Matěj Mayer

JUN: CEB - ZLN 3:5 - Motor soupeře přehrál. Body však odváží Zlín

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři Motoru České Budějovice prohráli v Budvar aréně se Zlínem 2:5. Hosté ukázali domácím lekci z produktivity. Prakticky po celý zápas byli Zlínští horším týmem, ale v koncovce se nemýlili.

Českobudějovický tým nastoupil do čtvrtečního nadstavbové části značně posílen. V sestavě s Robem, Prokešem, Švecem a Markem ale Jihočeši nezačali právě dvakrát nejlépe. Už v páté minutě lovil Mazúch puk ze své sítě poprvé, když Jakub Kužílek vzal puk na modré čáře, popojel si k brance a střelou švihem zamířil přesně k levé tyči. Vzápětí mohl za Motor vyrovnat Rob, ale jeho rána mířila těsně nad horní tyčku. O chvíli později měl další velkou šanci na vyrovnání obránce Břečka, který ale nepochopitelně váhal se střelou a svou ideální příležitost propásl. České Budějovice byly lepším mužstvem, ale výsledek tomu neodpovídal. O to větším překvapením byla další branka v síti domácího týmu. Hlavní roli sehrál Hořanský, který nejprve trefil horní tyčku a v pokračující akci geniálně našel na zadní tyči úplně volného Michala Hlaváče a Zlín vedl už o dvě branky.

Hned na začátku druhé části ukázali Zlínští svou velkou zbraň, a sice, že z minima střel jsou schopni vytvářet velké šance. Už po jedenácti vteřinách zazvonila za Mazúchem tyč po střele Dalajky. Hra byla ale nadále převážně pod taktovkou domácího Motoru a Zlín se spíše bránil. Přesto další branku vstřelili hosté, když si důraznou střelu Michala Gaga srazil brankář Českých Budějovic za svá záda. Dvě minuty na to dokázali domácí snížit Dominikem Točíkem, který šikovně tečoval Malovcovu dělovku. Pytel s brankami se roztrhl a v dalším průběhu druhého dějství jsme byli svědky ještě tří branek. Záhadný gól Michala Hlaváče znamenal ve 32. minutě vedení 4:1 pro Zlín, ale o několik chvil později náskok opět snížili domácí. Střelu Matouška tečoval Emil Švec a Motor byl opět ve hře. Lekci z produktivity udělil Zlín domácímu týmu těsně před koncem druhé třetiny, když vstřelil další branku a z minima střel, které si tento tým vytvořil, dokázal opravdu vytěžit maximum. Autorem branky ve vlastním oslabení byl Adam Hořanský.

Ve třetí třetině zůstal obraz hry naprosto stejný. Domácí byli aktivnější a ostřelovali Čápovu svatyni, avšak bez úspěchu. Velkou šanci na snížení skóre měl Marek po přihrávce Roba, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Motor vytrvale pokračoval ve svém tlaku, ale bylo vidět, že zkrátka neměl svůj den. Naději ještě vykřesal v 57. minutě David Bílek, kterého našel u vzdálenější tyče Hanus, a domácí se dostali Zlínu na rozdíl dvou branek. Ze strany Českých Budějovic to ale bylo vše. Zlín se dobře bránil a v dnešním utkání mu zkrátka vyšlo vše, na co sáhl. Totální marnost Českobudějovických jen doložila šance Marka, který při vyšachování zlínské obrany nedokázal trefit odkrytou branku.

Jan Trummer (České Budějovice): "Nastoupili jsme s tím nejsilnějším, co máme k dispozici. V první třetině jsme měli tlak, ale inkasovali jsme hloupou branku. Bohužel sami jsme se na gól nadřeli a další nepřidali."