08.12.2018, Adam Pavlíček

JUN: CEB - VIT 4:8 (0:1) - Motor proti Vítkovicím nebodoval

Na první ledové ploše dnes byly Vítkovice nad síly domácích juniorů. Motor držel se soupeřem gólově krok zhruba do poloviny utkání, pak šel soupeř do trháku, který už si pohlídal. Tento víkend tak Motor zůstává bez bodového zisku.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání velmi dobře. Již ve třetí minutě se mohli radovat z první trefy, a to po přesné trefě Šimona Masopusta. Hostující celek se pokusil na inkasovanou branku rychle zareagovat. Dostal se do pásma, v němž Motor na pořádnou dobu uzamkl, kombinací se ale až k prvnímu gólu nepropracoval. Českobudějovická obrana byla bezchybná, dlouho dobu soupeře zbavovala kotoučů a společně s Davidem Prušákem si počínala dobře. Přesto v první třetině ještě kapitulovala. Petr Fridrich poslal puk na domácí svatyni, přičemž kotouč si za brankovou čáru nešťastně skopl jeden z domácích hráčů. A ze strany Vítkovických přišla před koncem periody ještě jedna přesná trefa. Hosté hráli v přesilově hře, když parádní přihrávku před branku naservíroval Lewandowski. Ivan Ivan pak touto skvostnou nabídkou nepohrdl.

I do druhých dvaceti minut vstoupili lépe českobudějovičtí hráči. Ti se již po minutě hry mohli radovat ze srovnání skóre. Vojtěch Krcho totiž našel před brankou najíždějícího Michala Silného, jenž pak v rychlosti zametl puk do branky. Ostravané si ale od soupeře chtěli gólově udržovat odstup, což se jim dařilo. Petr Fridrich totiž odpověděl pohotovou a přesnou trefou do horního růžku. Motor ale bojoval, seč to šlo. Patrik Škola dostal přihrávku na modrou po vhazování, načež z dálky propálil vše, co potřeboval. Vyrovnaný stav nicméně opět nevydržel příliš dlouho. Další trefu hostů si na konto zapsal Jan Bernovský, který utekl obráncům a Prušáka prostřelil. Hostující celek pokračoval v útočném snažení i nadále. Gólový účet navíc v druhé třetině ještě zdaleka neuzavřel. Povedený konec prostředního dějství zaznamenal Viktor Konečný, jenž se trefil hned dvakrát. Nejprve z přečíslení, poté z velkého úhlu - 3:6.

Předchozí dva vstupy do třetin patřily domácím, ten poslední Ostravanům. Ti znovu rozvlnili síťku ve čtyřicáté druhé minutě. Českobudějovickému obránci se nepovedla rozehrávka, čehož dokonale využil Jan Tvrdý, který byl v zakončení nekompromisní. Domácí prohrávali již 3:7. Nic ale nezabalili a gólově se ještě prosadili i oni. Strážce hostující svatyně Piták nepředvedl nejjistější zákrok, když mu kotouč vypadl na brankoviště, čehož využil pohotový Ondřej Vaculík. Dvě minuty před koncem šedesáti minut vyslal velmi povedenou střelu směrem do horního růžku Václav Prospal, nicméně tentokrát již byl Piták jistý. O necelou půl minutu záhy tentokrát již gólový účet zavřel Ivan Ivan, který vystřelil zpoza beka a bylo hotovo - 4:8.

V nadstavbě zkusili Jihočeši zahrozit z přečíslení, nicméně neúspěšně. Následně naopak domácím utekli Vítkovičtí, kteří si vybojovali faul, za který rozhodčí nařídil trestný nájezd. Ujal se ho Petr Fridrich, který si bez kompromisů poradil s domácím brankářem, zapsal hattrick a definitivně utkání ukončil.

Martin Štrba (České Budějovice): Podobný zápas jako včera. Oba týmy zkrátka přijely velice silné. Dnes jsme tam měli úsek ve druhé třetině, kdy jsem byli trochu konkurenceschopní. Jinak si myslím, že Vítkovičtí byli jasně lepší. Dnes s tím rozdílem, že bych kritiku na naše kluky neměl. Dělali, co mohli.