15.03.2018, Aleš Skok

JUN: CEB - VIT 10:4 - Junioři v posledním domácím zápase nadělili Vítkovicím desítku

To byla jízda! Junioři Motoru v posledním domácím zápase této sezony naprosto deklasovali svého soupeře z Vítkovic 10:4. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou České Budějovice opanovaly poměrem 6:2. Od té doby v pohodě kontrolovaly průběh zápasu a došly si pro zcela zasloužené tři body.

Začátek zápasu vyšel Motoru naprosto na výbornou. Už po třinácti sekundách otevřel skóre zápasu Michal Bláha, kterému předložil kotouč do prázdné branky Matys. Po 67 vteřinách už to bylo o dvě branky. Z hranice pravého kruhu vypálil přesně Robin Rákosník. V deváté minutě České Budějovice opět navýšily svůj náskok. Ondřej Kachyňa vypálil tvrdou ránu, kterou ještě otřel o tyčku a nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Vítkovice následně mohly korigovat, ale Baláž trefil pouze tyč. A tak přišla čtvrtá branka Jihočechů. Ti se dostali do přečíslení tři na dva, touš se dostal opět k Ondřeji Kachyňovi, jenž uspěl střelou z otočky. Bůra zkompletovali svěřenci Martina Štrby ve třinácté minutě. Kubešovu střelu dorazil do prázdné branky Daniel Kouba. První gól hráčů z Ostravy přišel o necelé dvě minuty později. Před Svobodou vznikla trma vrma, nikdo nevěděl, kde je puk a jako první si ho všiml Dominik Ficek, který tak snížil. O 36 sekund později ale lovil kotouč ze své branky opět Daňa. Kronus našel rozjetého Lukáše Práška, který svůj únik zakončil střelou mezi betony. Jenže do konce třetiny přišla druhá branka hostů. Do samostatného úniku se dostal Jozef Baláž a bekhendovým blafákem překonal Svobodu. V poslední minutě první třetiny mohla přijít ještě jedna korekce Vítkovic, ale Svoboda vytáhl dva perfektní zákroky proti střelám Spratka a Rašky. Motor tak vyhrál první dvacetiminutovku 6:2!

V první polovině prostřední části toho moc k vidění nebylo, až na několik vyloučení. V přesilových hrách však neuspěl ani jeden z týmů. Další gól tak přišel až ve 34. minutě. Lukáš Matys nahazoval kotouč před branku z velkého úhlu, ale hostující Klus ho srazil za záda vlastního gólmana. Ihned poté ujížděl sám na Svobodu Klíma, jenže se svojí forhendovou kličkou neuspěl. Na druhé straně se přihodila podobná situace, ale Ondřej Šulek svůj nájezd zakončil přesnou střelou k levé tyči. Tým z hornického města mohl snížit opět v závěru, kdy Baláž už střílel do odkryté branky, ale Svoboda vytasil perfektní zákrok.

Devátou branku přidal Motor v minutě 48. Kubeš našel na vrcholu pravého kruhu Jakuba Doktora, jenž se trefil přesně na zadní tyč. Necelou minutu poté přišel zásah svěřenců Mojmíra Trličíka. Ihned po buly vypálil Radim Toman a trefil se přesně pod Svobodovu lapačku. V 51. minutě trefil Spratek tyč a to samé se podařilo o pár minutek později Tomanovi. Tři minuty před koncem šel Motor do oslabení a vytvořil si v něm několik příležitostí. V té první neuspěl Šulek, který nechal vyniknout Daňu. Hned poté zazněla za Svobodou opět tyč po střele Baláže. Jenže skórovali domácí. Vteřinu před vypršením Bláhova trestu se opět z pravého kruhu prosadil Jakub Doktor. Konečnou podobu výsledku dal přesně jednu minutu před koncem Radim Toman, který zužitkoval pěknou kombinaci svého týmu. Motor tak v předposledním zápase sezony zvítězil nad Vítkovicemi 10:4.

Ladisla Kolda (asistent trenéra HC Motor České Budějovice): Byl to náš poslední domácí zápas v této sezoně. Řekl bych, že si to kluci dneska užili. Dostali jsme se rychle do vedení a to se odrazilo na dalším vývoji zápasu. Vítkovice zpočátku nekladly příliš odpor a toho jsme dokázali využít. Zápas byl poté o to jednodušší. Bylo dobré, že jsme se v koncovce dokázali takto prosadit.

Mojmír Trličík (trenér HC Vítkovice Ridera): Hlavní rozdíl byl v tom, že domácí si to dnes užívali. Nepojali to jako přátelský zápas. Využívali šance, měli chuť do hokeje a radost z něj. To na naší straně chybělo.