18.03.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - TRE 4:2 - Vítězný vstup do baráže

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka HC České Budějovice vítězně vstoupila do baráže o udržení NOEN extraligy juniorů. Prvním soupeřem jim v Budvar aréně bylo mužstvo Horácká Slavia Třebíč. Hosté se sice ujali vedení, ale domácí dvěma brankami ještě v první třetině utkání otočili. Jihočeši stříleli branky i v dalších třetinách a nakonec zvítězili 4:2. Utkání nepobralo moc hokejové krásy, ale domácí dosáhli svého cíle, vítězně vstoupit do baráže. Nejlepším hráčem domáích byl útočník Jakub Marek.

Na první zápas baráže o juniorskou NOEN extraligu přijela do Budvar arény Horácká Slavia Třebíč. Přijela v malém počtu. Mužstvo sehrálo zápas pouze na dvě řady. Přesto byla na domácích znát dlouho značná nervozita. Navíc se jim nepovedla ani první přesilová hra. Hosté v poklidu hráli puk ve středním pásmu a najednou udeřili. Vondráček se dostal před Hrubce a domácí beci zapomněli na volného Petra Krutiše a ten poslal puk do odkryté branky. To Jihočechy ještě více znervóznělo. Přesto se postupně dostávali do tempa a více se ukazovali v útočné třetině. Jejich snaha byla zatím marná, ale vyzkoušeli pozornost Wolfa. Při další přesilovce se už Jihočeši rozjeli. Heřmanova střela skončila na tyči. Pak od modré vystřelil Dietz a domácí hráči poprvé stínili Wolfovi ve výhledu. Jakub Marek dokonce střelu tečoval a ta skončila v brance. To z domácích spadla nervozita a rozjeli se k lepším výkonům. Těsně před koncem třetiny zavezl Marek puk za branku a našel volného Radima Heřman, který z první trefil pod horní tyčku a domácí šli do šatem za stavu 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně. Usadili se před Wolfem a snažili o další branku. Hrubec také nebyl úplně bez práce a musel zasahovat po střele Vysloužila. Pak se Jihočeši nastěhovali před Wolfa a bombardovali jeho branku. Nakonec se českobudějovickým hráčům povedlo dát branku. Stanislav Dietz zachytil na modré vyhozený puk do rukavice, srazil si ho na led a tvrdě vypálil. Jeho střela skončila v síti a domácí vedli 3:1. Za chvíli po brance měli domácí možnost hrát přesilovku. Na modré čáře chyboval Dietz. Puku se zmocnil Radek Vysloužil, jel sám na Hrubce a svůj nájezd proměnil a snížil na 3:2. Po druhé třetině tak měli Českobudějovičtí opět k dobru jen jeden gól.

Hned na začátku třetí části hry dokázali domácí vstřelit další branku. Před Wolfem se nejlépe zorientoval nejlepší hráč domácích Jakub Marek a počtvrté rozvlnil síťku. Po zbytek třetí třetiny se hrálo v poklidu. Hosté sem tam ukazovali, že jsou na ledě a Hrubec musel předvést i nějaký zákrok. Domácí se v útoku moc neukázali a Wolfa ohrožovali spíše sporadicky. Do konce třetiny již žádná branka nepadla a Jihočeši tak vstoupili do baráže vítězně, když porazili Třebíč 4:2. Nejlepším hráčem domácích byl útočník Jakub Marek. Zápas svojí úrovní nenadchl, ale domácí potřebovali zvednout sebevědoní a získat body a to se povedlo. Díky zaslouží i skupina fanoušků, která neúnavně povzbuzovala.