MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.03.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - TRE 4:2 - Vítězný vstup do baráže

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka HC České Budějovice vítězně vstoupila do baráže o udržení NOEN extraligy juniorů. Prvním soupeřem jim v Budvar aréně bylo mužstvo Horácká Slavia Třebíč. Hosté se sice ujali vedení, ale domácí dvěma brankami ještě v první třetině utkání otočili. Jihočeši stříleli branky i v dalších třetinách a nakonec zvítězili 4:2. Utkání nepobralo moc hokejové krásy, ale domácí dosáhli svého cíle, vítězně vstoupit do baráže. Nejlepším hráčem domáích byl útočník Jakub Marek.

Na první zápas baráže o juniorskou NOEN extraligu přijela do Budvar arény Horácká Slavia Třebíč. Přijela v malém počtu. Mužstvo sehrálo zápas pouze na dvě řady. Přesto byla na domácích znát dlouho značná nervozita. Navíc se jim nepovedla ani první přesilová hra. Hosté v poklidu hráli puk ve středním pásmu a najednou udeřili. Vondráček se dostal před Hrubce a domácí beci zapomněli na volného Petra Krutiše a ten poslal puk do odkryté branky. To Jihočechy ještě více znervóznělo. Přesto se postupně dostávali do tempa a více se ukazovali v útočné třetině. Jejich snaha byla zatím marná, ale vyzkoušeli pozornost Wolfa. Při další přesilovce se už Jihočeši rozjeli. Heřmanova střela skončila na tyči. Pak od modré vystřelil Dietz a domácí hráči poprvé stínili Wolfovi ve výhledu. Jakub Marek dokonce střelu tečoval a ta skončila v brance. To z domácích spadla nervozita a rozjeli se k lepším výkonům. Těsně před koncem třetiny zavezl Marek puk za branku a našel volného Radima Heřman, který z první trefil pod horní tyčku a domácí šli do šatem za stavu 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně. Usadili se před Wolfem a snažili o další branku. Hrubec také nebyl úplně bez práce a musel zasahovat po střele Vysloužila. Pak se Jihočeši nastěhovali před Wolfa a bombardovali jeho branku. Nakonec se českobudějovickým hráčům povedlo dát branku. Stanislav Dietz zachytil na modré vyhozený puk do rukavice, srazil si ho na led a tvrdě vypálil. Jeho střela skončila v síti a domácí vedli 3:1. Za chvíli po brance měli domácí možnost hrát přesilovku. Na modré čáře chyboval Dietz. Puku se zmocnil Radek Vysloužil, jel sám na Hrubce a svůj nájezd proměnil a snížil na 3:2. Po druhé třetině tak měli Českobudějovičtí opět k dobru jen jeden gól.

Hned na začátku třetí části hry dokázali domácí vstřelit další branku. Před Wolfem se nejlépe zorientoval nejlepší hráč domácích Jakub Marek a počtvrté rozvlnil síťku. Po zbytek třetí třetiny se hrálo v poklidu. Hosté sem tam ukazovali, že jsou na ledě a Hrubec musel předvést i nějaký zákrok. Domácí se v útoku moc neukázali a Wolfa ohrožovali spíše sporadicky. Do konce třetiny již žádná branka nepadla a Jihočeši tak vstoupili do baráže vítězně, když porazili Třebíč 4:2. Nejlepším hráčem domácích byl útočník Jakub Marek. Zápas svojí úrovní nenadchl, ale domácí potřebovali zvednout sebevědoní a získat body a to se povedlo. Díky zaslouží i skupina fanoušků, která neúnavně povzbuzovala.

Statistiky zápasu

Střely na branku
MOU TRE
Jáchym6
Sedlák5
Rousek5
Klement4
Dietz4
Semrád3
Švihálek3
Marek3
Turek3
Heřman3
Kříž2
Předota2
Sumerauer2
Ježek1
CELKEM46
Dočekal4
Čtveráček2
Beletka2
Kún2
Dočekal2
Krutiš2
Vysloužil2
CELKEM16

Statistika vhazování
MOU TRE
Sedlák18/24 – 75%
Marek12/17 – 70,58%
Heřman13/19 – 68,42%
Sumerauer11/18 – 61,1%
Ježek0/1 - 0%
Rousek0/2 - 0%
CELKEM53/80 - 66,3%
Vondráček1/1 - 100%
Dočekal6/10 - 60%
Krutiš12/32 – 37,5%
Vysloužil8/37 – 21,62%
CELKEM27/80 - 33,75%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD TŘEBÍČ
Jakub Marek
Stanislav Dietz
Lukáš Sedlák
Adam Wolf
Tomáš Vondráček
Petr Krutiš
Ohlasy po zápasu

Jaroslav Jágr, trenér HC České Budějovice: Soupeř přijel s vyslověně defenzivní taktikou, což nám nesvědčilo. Jedna řada Třebíče hrála pravidelně ligu dospělých. S výsledkem jsme spokojeni. Góly jsme inkasovali po individuálních chybách.

Roman Mejzlík, trenér Horácká Slavia Třebíč: I přes porážku jsem s hráči maximálně spokojen. Na to, že jsme hráli na dvě formace, jsme se celý zápas drželi. Soupeř nás srazil do kolen dvěma góly na konci první třetiny. I přes prohru stále nejsme ze hry o postup a budeme se soustředit na nedělní duel.

Sociální sítě

28. narozeniny dnes slaví útočník Motoru Vojtěch Tomeček. Gratulujeme a přejeme co nejvíc gólů za Motor! ??

Motor v utkání s Třebíčí padl 0:4. ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

V této sestavě nastoupíme již do třetího přátelského utkání v nové sezoně. Tentokrát na domácím ledě přivítáme HS Třebíč a pokud...

PREVIEW: Dnes od 17:30 hrajeme doma přípravný zápas s Třebíčí ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…