30.09.2017, Adam Pavlíček

JUN: CEB - SPA 4:1 - Motor napravil zaváhání proti Slavii, druhého pražského soupeře dokázal porazit

Českobudějovičtí hokejisté dokázali druhé utkání proti pražskému soupeři ve dvou dnech zvládnout. Zaváhání proti sešívaným napravili proti sparťanům. Z víkendových bojů si tak junioři odnáší tři body.

První třetina v utkání mohla přítomné diváky v Budvar aréně bavit. Sparťanům byla nabídnuta první přesilová hra v utkání, tu ale sparťané zužitkovat nedokázali. S rychlou odpovědí tak přišel Motor. Stanislav Dosek uvolnil dobrou přihrávkou Miroslava Tejka, který si sjel před branku Wolfa a svým bekhendem ho dokázal překvapit. O pár minut později ale dostali hosté další možnost v podobě přesilové hry. Filip Eliáš z vrcholku kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě, a zařídil tak svému týmu vyrovnání. Necelou minutu před koncem úvodního dějství zápasu napřáhl na modré čáře Jiří Kubeš, jenž vyslal přesný projektil mezi Wolfovy betony a hostující gólman tak mohl lovit ze své sítě druhý gól.

V druhé periodě měl Motor tři početní výhody oproti jedné sparťanské. O něco slibnější šance měla ale přeci jenom pražská Sparta. Volné cesty k brance zkoušel využít Jaroslav Chlouba, trefil ale jen pravou tyč domácí branky. Pár sekund před koncem prostřední třetiny měl další šanci tentýž hráč, ovšem z dobré pozice svou svižnou střelou prověřil jen beton domácího brankáře Březiny.

Chvíli po začátku posledního dějství v utkání se podařilo Motoru odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ondřej Kachyňa využil volného prostoru na modré čáře a vystřelil. Jeho pokus se možná ještě otřel o někoho před brankou a Motor vedl 3:1. Následně přišla na řadu také využitá přesilovka domácích. Ondřej Kachyňa poslal přesně doprostřed kruhu přihrávku na volného Milana Dančišina, který nekompromisní ranou uštědřil Spartě čtvrtý gól, čímž udělal za utkáním poslední gólovou tečku. Hosté se dvě minuty před koncem dostali ještě do jedné šance, konkrétně to byl Tomáš Jandus, který se ale z dorážky vylámal zuby na dobře chytajícím Březinovi. Českobudějovičtí tak porazili Spartu 4:1 a napravili zaváhání proti Slavii.

Luboš Rob (HC České Budějovice): "Včera jsme prohráli vyrovnaný zápas a z víkendu jsme chtěli mít tři body. Dneska si myslím, že jsme byli lepší než Sparta a zasloužili jsme si to. Tři body se počítají."