18.10.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB-SLA 4:3 - Junioři zvítězili potřetí v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka HC České Budějovice dokázala vyhrát třetí utkání v řadě. Tentokrát porazila na domácím ledě Slavii Praha 4:3. Domácí vedli po dvou třetinách 4:1 a vypadalo to, že utkání v klidu dohrají. Jenže Slavia se vzchopila a podařilo se jí utkání zdramatizovat. Domácí nakonec svoje vítězství udrželi. Domácím pomohl svým výkonem brankář Ondřej Bláha.

Většina kádru Jihočechů hrála ve středu zápas proti Plzni v evropské lize a možná i proto měla Slavia lepší vstup do utkání a byla lepší po celou první část.Bohužel pro ni se jí nevedlo vytvářet si brankové příležitosti. Obě mužstva spíše jen zkoušela pozornost brankářů střelami z dálky a bez tečí před brankou. První vážnější šanci měla Slavie čtyři minuty před koncem třetiny, kdy se vyhozeného puku zmocnil Jakub Jedlička a pádil na Bláhu. Ten ovšem svoje mužstvo podržel a jeho blafák vyrazil. Vzápětí uhodilo nečekaně na druhé straně. Jan Štěpán vystřelil po ledě nepříliš prudkou střelu a ta nakonec dojela až do branky. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale do konce třetiny se jim to již nepovedlo.

Druhá část začala v poklidu, jen domácí byli přeci jen o něco živější než v první části. Přesto největší šanci měli hosté. Domácí totiž pohrdli přesilovkou pět na tři a ještě při hře pět proti čtyřem se do velké šance dostali Brzák a Navrátil. Bláha nejprve chytil nájezd Navrátila a později i střelu Brzáka. Domácí otočili hru a už při plném počtu hráčů se před brankou prosadil Eddie Turek a domácí vedli 2:0. Hosté posléze vyměnili brankáře, ale ani Moučka dlouho čisté konto neudržel. Překonal ho Adam Přibyl a bylo to už 3:0. Slavia odpověděla bleskově. Martin Ptáčník si sjížděl ze strany a trefil přesně mezeru mezi Bláhou a tyčkou. Vzápětí šel střelec branky na trestnou lavici a domácí trestali. David Ciboch dorazil za záda brankáře puk, který se odrazil od mantinelu po střele Kříže. Jihočeši tak vyhráli druhou třetinu 3:1. Slavia doplatila na nevyrovnané výkony brankářů.

Do třetí části šla Slavia s odhodláním něco s výsledkem udělat. Jejich útočné snažení přineslo ovoce. Ryzák krásně našel najetého Jakuba Jedličku, který svoje sólo na Bláhu proměnil blafákem nad lapačku. Domácí spíše jen bránili a v útoku nebezpeční nebyli. Jedinou vyjímkou byla akce Martina Brabce, kterou likvidoval Moučka. Pět minut před koncem dala Slavia další branku. Při přesilovce napřáhl od modré Knot, jeho bombu vyrazil Bláha před sebe a tam se prosadil Pavel Malý. Slavia prahla po vyrovnání, ale vyloučením se sama připravila o možnost hrát power - play. Jihočeši tak ubránili vítězství a Slavia jede po sympatickém výkonu domů bez bodu.

Jiří Hájek , trenér HC Slavia Praha: Začátek nebyl z naší strany nejhorší, ale bez gólového efektu. Později jsem upadli do marasmu co v současnosti hrajeme. Ve třetí třetině jsme se sice probudili, ale jedna třetina bohužel nestačí. Soupeř dnes zahrál kvalitně.

Aleš Krátoška, trenér HC Č. Budějovice: Škoda, že jsme po naší čtvrté brance hned zbytečně inkasovali, to bylo trochu zbytečné. Ve třetí části jsme měli vyloučeno několik hráčů a to také nahrálo tomu, že jsme se do poslední chvíle obávali o osud utkání. Máme důležité tři body do tabulky a myslím, že si kluci dnes zasloužili.