19.02.2022, Adam Pavlíček

JUN: CEB - SLA 3:5 - Motor po nevydařené třetí třetině na body nedosáhl

Českobudějovičtí junioři odehráli druhé utkání ve skupině o umístění. Druhou fázi sezony začali výhrou proti Kladnu, v sobotním klání na ni však nenavázali. Proti Slavii se hrálo velmi vyrovnané utkání, které bylo po dvou třetinách nerozhodné. Až v té třetí hokejisté z hlavního města definitivně rozhodli o tom, kam poputuje tříbodová výhra. Za domácí se trefili Marcel Kříž a Jan Janoch.

První třetina nabídla aktivní start ze strany hostujicí Slavie. Ta se dostala do úvodní šance, ovšem brankář Dominik Ludvík byl pozorný. A naopak to byli domácí, kteří dostali výhodu přesilové hry a svůj rychlý únik v ní proměnili. Petráskovu střelu ještě slávistický strážce svatyně Pitter vyrazil, na dorážku Marcela Kříže už ovšem nestačil. Následně se hrál poměrně vyrovnaný hokej bez výraznějších příležitostí. Domácí celek dostal další výhodu v podobě přesilovky, i po ní ovšem trval hubený jednobrankový náskok. O srovnání se z rychlé a poměrně nenápadné akce postaral Petr Šíma. Nabral rychlost a následně zamířil naprosto přesně do horního růžku - 1:1. To bylo z gólového výčtu v první třetině vše.

Do druhé periody nastoupil dobře Motor. Domácí hráči se zkoušeli prosadit střelami od modré čáry, jenže bez úspěchu. A pak využila zaváhání v soupeřově obraně Slavia. Jan Matuška pouze nastavil hůl a poslal hokejisty z hlavního města do vedení - 1:2. Jihočeši se snažili o srovnání stavu, snaha se jim nedala upřít, ovšem několikrát měli problémy s přechodem přes střední pásmo. Největší šanci měl opět Matouš Masopust, jeho nájezd ale pozorný PItter vychytal. Přeci jen jsme před odchodem do kabin následně viděli radost domácích. Jan Janoch se trefil z kruhu přesně a zápas mohl začít odznovu.

Nerozhodné skóre se podepsalo na obrazu hry ve třetí třetině. Bylo znát, že ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu. Šance přicházely až s postupujícím časem. Na jedné straně neuspěl Jaroslav Pouzar, na té druhé byl ovšem střelecky úspěšný Filip Škrombach, když v ideální čas přisoudil svému týmu jednobrankové vedení. S domácím týmem to pak necelé tři minuty před koncem začalo vypadat bledě, když na rozdíl dvou gólů zvýšil Matěj Kvasnička. Českobudějovická střídačka reagovala oddychovým časem. Po něm zůstala branka Motoru zcela odkrytá. Domácí to zkoušeli v šesti. A vyplatilo se, když přesnou trefou od modré snížil Jaroslav Pouzar. Slavia pak ale využila právě odkryté branky a další komplikace už nepřipustila. Z Budvar arény tedy všechny body míří do Vršovic.