02.02.2019, Denisa Józsová

JUN: CEB - PLZ 5:9 (0:1 s.n.) - Vedení juniorům na výhru nestačilo

Českobudějovičtí junioři se v posledních zápasech ukazovali ve zlepšené světle. A vstup do tohoto utkání měli také velmi dobrý, jelikož po čtrnácti minutách vedli o dvě branky. Poté se však začali prosazovat hlavně hosté, kteří nasázeli celkem devět branek. Domácí jich dohromady dali jen pět, a tak padli v základní hrací době. Bonusový bod za nadstavbu si navíc odvezla Plzeň po výhře v samostatných nájezdech. V dresu Motoru stojí za zmínku výkonu Jana Tlačila, jenž byl u všech branek svého týmu (1+4).

První třetina přinesla hned na úvod čtyři branky, ale skóre zůstalo vyrovnané. Nejprve se za domácí trefili Prospal a Řezáč, jenže Matiáškovi s Princlem se podařilo ještě do přestávky srovnat.

Druhá třetina nezačala pro domácí přívětivě. Po dvaceti dvou vteřinách se trefil opět Matiášek a Plzeň poprvé v zápase vedla. Pět minut před koncem třetiny navýšil vedení Filip Kolář a Plzeň odcházela do šaten s náskokem o dva góly.

Ve třetí třetině se děly věci a padlo málo uvěřitelných osm branek. Na začátku opět skórovala Plzeň zásluhou Ereta. Ve 43. minutě se předvedl Ondřej Vaculík, když v přesilovce pokořil Koláře. Plzeň kontrovala a ve hře 4 na 4 zvedla skóre na 3:6, trefil se Houdek. Šanci domácím přinesli Silný s Tlačilem, kteří snížili na rozdíl jedné branky. Jenže posledních šest minut patřilo Petru Eretovi. Plzeňský útočník přidal další tři branky a rozhodl o výhře svého týmu.

Nadstavbové prodloužení branku nepřineslo, takže v nájezdech rozhodl plzeňský Malát.