10.01.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - PCE - 7:4 Kanonáda vyzněla pro Jihočechy

Č. B u d ě j o v i c e - V neděli večer byla k viděni v Budvar aréně kanonáda. Junioři HC České Budějovice hostili Pardubice. Utkání bylo bohaté na góly. Domácí se ujali v zápase vedení a hosté byli nejblíže za stavu 3:2. Naopak domácí už vedli 6:2 a hosté jěště snížili na 6:4. Sedmou branku dali domácí do prázdné branky. Hráčem zápasu byl opět Radim Heřman, který dal dvě branky a přidal jednu asistenci.

Do pondělního zápasu nastoupili Jihočeši v oslabené sestavě. Trenéři měli k dispozici pouze tři kompletní řady a jednoho útočníka navíc. Přesto nástup patřil domácím. Ti byli hned od začátku aktivnější a snažili se co nejdříve dát branku. Až do osmé minuty se hrál pěkný hokej, mužstva střídavě útočila. Přesto se k brankářům moc puků nedostalo. Vážnější zákrok měl Kantor po střele Březiny, kterou vyrazil nad plexisklo. Hned vzápětí poprvé udeřili domácí. Lehkou střelu Kříže od modré vyrazil Langhamer před sebe a tam byl úplně volný Radek Seidl, který dorazil puk do branky - 1:0. Vzápětí měl Stoklasa dvě střely na Kantora a ten byl pokaždé připraven. Hosté přesto vyrovnali. Právě Filip Stoklasa vymetl ,z kruhů, horní růžek domácí branky - 1:1. Českobudějovičtí nečekali s odpovědí dlouho. Po dvaceti pěti vteřinách se opět prosadil Radek Seidl. Tentokrát překvapil Langhamera střelou z kruhů - 2:1. Pardubice pak mohly hrát přesilovku, ale ta jim vůbec nešla. To domácí svoji první přesilovku dokázali využít. Ve zmatku před pardubickou brankou se nejlépe zorientoval probuzený střelec Radim Heřman a dotlačil puk potřetí do branky. V poslední minutě ještě hosté mohli zkorigovat výsledek, ale domácí ubránili zasloužené vedení po první třetině.

První minuta druhé části patřila opět domácím. Ovšem pak zabrali Pardubice a daly branku. Po ukázkové kombinaci celé útočné řady si vyšachovali celou domácí obranu. Březina si vytáhl Kantora z branky, přihrál na úplně volného Filipa Stoklasu a ten snížil na rozdíl jedné branky. Hostům narostla křídla a bylo jich plné hřiště. Domácí jen ztěží vyhazovali puky z pásma. Pak se k puku dostal Lukáš Sedlák a natlačil se před obrance. Vydal se na branku a byl faulován. Rozhodčí ukázal trestné střílení. Sám postižený ho proměnil a bylo to 4:2. Hostům dnes nevycházely přesilovky. Při jedné z nich dokonce inkasovali. Radim Heřman dovezl puk až za pardubickou branku a na modré našel Semráda. Ten vypálil a Langhamer puk vyrazil opět k Heřmanovi a ten po ledě skóroval podruhé v dnešním zápase a bylo to 5:2. Že domácím naopak jdou přesilovky ukázali hned za chvíli. Jihočeši sevřeli Pardubice před brankářem a nepustili je. Puk lítal brankovištěm až se k němu dostal Lukáš Sedlák a stal se dalším dvougólovým střelcem večera a bylo to už 6:2. I pak se hrál nadále pěkný a útočný hokej. Pardubice zápas nezabalily a ještě do konce třetiny se jim povedlo snížit. Půhoný našel najetého Tomáše Noska. Ten ujel obráncům, položil si Kantora, a po ledě pohodlně snížil na 6:3.

Pardubickým se určitě vyplatilo, že zápas ještě nevzdali. Hned v úvodu třetí třetiny se jim totiž povedlo snížit na 6:4. Před Kantoren vznikl zmatek a nedorozumění. Kantor vyrazil puk k úplně volnému Petru Benešovi a před ním zívala prázdná branka. Najednou to bylo jen o dvě branky a bylo o co hrát. Hosté ožili a domácí trochu zamrzli. Přesto se dokázali vymanit z tlaku a opět Heřman a Sedlák měli možnost skórovat. Na druhé straně měl šanci Moučka, ale netrefil branku. Postupně se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. I ve třetí třetině hráli domácí přesilovku, ale tentokrát ji nevyužilil. Ani hosté svoji přesilovku nevyužili. Dvě a půl minuty před koncem třetiny si Východočeši vzali oddechový čas a brankář zůstal na střídačce. Po chvilce se nechal vyloučit Jáchym a hosté hráli šest proti čtyrem domácím. Jihočeši získali puk, a nejprve Semrád netrefil prázdnou branku, ale Stanislav Dietz už byl přesnější a dal důležitou sedmou branku domácích. V utkání plném gólů tak Českobudějovičtí zaslouženě vyhráli 7:4.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: O soupeři jsme toho mnoho nevěděli, protože jsme ho ještě neviděli hrát. Taktické pokyny jsme udíleli až na střídačce. I v oslabené sestavě se mužstvo semklo a musím kluky pochválit. Přesto jsme tam měli momenty, kdy mužstvo hrálo nedisciplinovaně. Za stevu 6:2 jsme hráli lehkovážně a nechali jsme si dát branku na 6:3 a postavili jsme soupeře na nohy. Ve třetí třetině jsme se obávali o výsledek, protože jsme nedodržel taktické pokyny. Nicméně nakonec jsme to zvládli a máme zaslouženě tři body.