01.10.2015, Miroslav Mayer

JUN: CEB - MLB 4:2 - Junioři podruhé vyhráli

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorka Motoru dokázala podruhé v sezóně vyhrát. Tentokrát na svém ledě porazila BK Mladou Boleslav a to hlavně díky první třetině, kde dala dvě branky a byla herně lepší. Bruslaři kralovali ve druhé části, ale dali jen dvě branky a pak už se jim Kváču nepodařilo překonat.
Další kolo juniorské nejvyšší soutěže svedlo k souboji dva týmy, kterým se letos zatím vůbec nedaří. Motor je v tabulce na předposledním místě a Bruslaři jen o dvě příčky výše.

Zápas začal opatrně a postupně se obě mužstva dostávala do tempa. Jihočeši se rozkoukali přeci jen o něco dříve a snažili se dát branku a uklidnit se. První šanci měl Šuhaj, který si položil Groha, našel si pozici, ale trefil jen beton položený na ledě. Nakonec se jako první radoval Motor. Jakub Doktor si sjížděl ze strany na branku a vystřelil. Groh puk asi podcenit a ten nakonec skončil v brance. Za hosty odpověděl Ďurač, který si také dokázal položit Kváču, ale už ho nestačil přehodit. Druhá branky padla v přesilové hře, která se Budějovickým nedařila, ale Petr Panáček si najel mezi kruhy a trefil přesně. Zbytek třetiny byli domácí přeci jen lepší týmem, ale další gól už nepadl.

Na začátku druhé části hráli hosté přesilovku a děly se věci. Nejprve Radek Prokeš v oslabení přidal třetí branku, ale vzápětí dokázali hosté při početní výhodě snížit a to zásluhou Ivana Ďurače. Od té doby bylo na ledě jen jedno mužstvo a to Mladá Boleslav. Velké šance měl hlavně Ivan Ďurač, který byl všude a hodně zlobil domácí obranu, která byla najednou prostupná a nepozorná. Gól visel ve vzduchu a nedal na sebe dlouho čekat. Nakonec padl v přesilovce a autorem byl Patrik Vaníček, který přesně trefil ze strany k tyči. Motoru nepomohli ani přesilovky, které nehrál dobře a rána Klineckého do prsou Groha byla asi největší možností Jihočechů. Bruslaři svoji převahu už nedokázali využít a to hlavně díky Kváčovi a tak šel Motor do kabin s vedením 3:2.

Středočeši si udrželi převahu i v nástupu do třetí třetiny, ale už nebyla tak drtivá. Přesto se hrálo více ve třetině domácího týmu, který chvílemi nevěděl co hrát. Vyložené šance sice neměli, ale stále byli usazeni před Kváčou a kontrolovali puk. Bohužel trpěla hra, která šla svoji kvalitou hodně dolů. Přerušování hry více vyhovovalo Jihočechům, kteří tím dostali hosty z tempa. Šanci na vyrovnání měl Radek Pořízek, který tečoval puk těsně před Kváčou, ale ten zasáhl a puk vyrazil. Poslední minuty přeci jen přinesly ještě vzruch do hry, když obě mužstva viditelně přidala na aktivitě. Bruslaři nebojácně hráli dvě minuty před koncem power-play, ale byli potrestáni, když domácí kombinovali až do prázdné branky a Petr Panáček akci zakončil. Tím se o osudu zápasu rozhodlo. Hosté sice byli většinu zápasu lepší, ale góly dali jen z přesilovek. Motor tak slaví druhé vítězství v sezóně a přiblížil se svému soupeři na jeden bod.

Martin Štrba, trenér HC Motor: Máme velkou radost, protože jsme zastavili sérii porážek. Takový zápas jsme potřebovali bojovný a s vítězným koncem pro nás. Hokej se nemusel líbit, ale my teď potřebujeme body a to je pro nás to nejdůležitější. Jsem spokojen s tím, že jsme vybojovali tři body.