15.11.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB-MBL 3:5 - Junioři roli favorita neunesli a prohráli čtvrtý zápas v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři měli velkou šanci získat tři body a posunout se v tabulce výše. Jejich soupeřem byl předposlední celek tabulky BK Mladá Boleslav. Hosté dokázali využívat svoje rychlé protiútoky, trestat domácí chyby a v utkání plném zvratů dokázali vyhrát 5:3. Jihočeši tak musejí strávit čtvrtou porážku v řadě.

První třetina zápasu se nesla ve znamení průměrného hokeje a tlaku domácího mužstva. To bylo mírným favoritem zápasu a dobře si tuto skutečnost domácí hráči uvědomovali. Od začátku do soupeři šli naplno a vytvářeli si řadu příležitostí. Podařilo se jim dát i první branku zápasu. To Štěpán krásně našel najetého Bohumila Svobodu, který jel sám na branku a své sólo zakončil brankou. Bruslaři vyrovnali po chybě domácí obrany. Na vlastní modré vybojoval puk David Koudela a i on své sólo dokázal proměnit. Z první třetiny určitě stojí za zmínku i tyčka, kterou po krásné individuální akci trefil Tomáš Rousek, který v útoku hýřil aktivitou. Po první části byl stav nerozhodný, ikdyž více ze hry měli domácí.

Do druhé části vstoupili hosté aktivněji, než tomu bylo v první části. Navíc se jim povedlo využít rychlý protiútok, když skóroval Martin Školoud. Hokej pak postrádal kvalitu a plynulost. Hráči hodně chybovali v rozehráce a často se přerušovalo. Nakonec se dříve probrali domácí, kteří vyrovnali a to díky Martinu Záhorovi, který si sjel na přihrávku k tyči a umístěnou střelou srovnal skóre. Domácí pak ukázali, že umějí rychle využít přesilovku. Před Sejpalem zůstal ležet puk, ke kterému se dostal Vladimír Zvoník a prostřelil Sejpala. Jihočechům se tak podařil dokonalý obrat a po dvou třeinách vedli o gól.

Hned na začátku třetí části ukázali Bruslaři, že i oni umějí využít přesilovku. Od modré vystřelil David Kulich a jeho střela zaplula do domácí branky. Pak se hra přeci jen trochu zvedla ze dna a obě mužstva se snažila dát rozhodující branku. Více aktivní se zdáli být domácí, ale nakonec skóroval soupeř. Domácí bek Plášil udělal chybu v rozehrávce, když před Bláhou přihrál přesně na hůl Karla Bičiště a ten pak prostřelil Bláhu. Domácí se sice nevzdali, ale jejich útoky nebyly příliš nebezpečné. Ke konci měli i možnost hrát přesilovku umocněnou o hru bez brankáře, ale jejich střely létaly často spíše kolem branky. Nakonec Boleslavští dali ještě jednu branku, když po vyhraném buly trefil prázdnou domácí klec David Kulich. Hosté využili chyb domácích hráčů a dokázali se prosadit rychlými protiútoky a tak si odvážejí tři body.

Aleš Krátoška, trenér HC Č. Budějovice: První dvě třetiny jsme nehráli špatně. Měli jsme šance, ale bohužel jsme je nedaly. Ve třetí třetině jsme dostali branku v přesilovce a další gól po naší hrubé chybě. Řekl bych, že pro nás to bylo smolné a nešťastné utkání. Porážku bereme jako neúspěch.

Jan Křivohlávek, trenér BK Mladá Boleslav: Pro nás je každý bod vítězství a abych pravdu řekl, tři body jsme nečekali. Ke konci zápasu jsme projevili větší touhu po vítězství. Chtěl bych poděkovat klukům za bojovnost. Na této úrovni se už bez hokejového srdíčka hrát nedá a to nám mnohdy chybí. Dnes to naštěstí chybělo soupeři.