04.10.2018, Adam Pavlíček

JUN: CEB - KOM 5:1 (0:1sn.) - Junioři srazili lídra a mají cenné tři body!

Poprvé v sezóně došlo na souboj loňských mistrů. A úspěšnější byli Českobudějovičtí, kteří vybojovali tři body po základní hrací době. V následné nadstavbě už byli o něco úspěšnější hosté. Za Motor se dvakrát trefil Pavel Novák. Již zítra se mezi oběma týmy odehraje odveta. A to v 16:30 opět v Budvar aréně.

Domácí celek zaznamenal vstup do utkání jako z říše snů! Již v sedmé vteřině se do úniku dostal Jakub Káník, jenž se trefil přímo do horních pater branky a poslal svůj tým do vedení. Na něj po zhruba pěti minutách navázal pohotový Jaroslav Pouzar. Českobudějovický útočník byl nejagilnější na brankovišti, z něhož zametl kotouč až za brankovou čáru. Na konci desáté minuty si Kometa vytvořila útočný tlak a vybojovala si přesilovou hru. V ní stál na levém kruhu Michal Kunc, který dostal přihrávku zpoza branky a z prvního dotyku nedal Dvořákovi příliš šancí. A o necelou minutu později mohlo být vyrovnáno. Samostatný únik Martin Snášel v gól ale nepřetavil. Do druhé třetiny se tedy šlo za stavu 2:1 z pohledu domácích.

Úvod dalšího dějství poznamenalo brněnské vyloučení. Českobudějovičtí hokejisté ovšem početní výhodu nevyužili. Náznak brněnského tlaku následně ustal před polovinou utkání, kdy se z hostujících řad opět vylučovalo. Tentokrát musel Micka v brněnské brance zneškodnit nepříjemný Novákův pokus, ovšem betonem zasáhl bezchybně. A hostující strážce svatyně musel být v permanenci i v dalších minutách, kdy na něj letělo hned několik dalekonosných pokusů, se kterými si však poradil. Ke konci periody měli Brňané dobrou příležitost k snížení, jenže dvojnásobnou početní výhodu nesehráli, jak by chtěli, a tak poslední dvacetiminutovka mohla začít opět za stavu 2:1 pro domácí.

Ovšem už na jejím začátku se skóre málem dalo opět do pohybu. Řezáčův samostatný únik ale Micka parádně zneškodnil ramenem. Jihočechy to však příliš trápit nemuselo. Už o pár minut později totiž na modré čáře napřáhl Václav Prospal. A motorácký obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. Vzápětí už to bylo o tři branky. Jakub Čížek oslovil před branku najíždějícího Pavla Nováka, a ten se trefil přesně. Po další domácí střele pak za Mickovými zády zvonila jen horní tyč. To, že svěřenci Martina Štrby z utkání vydolují nejméně tři body, bylo potvrzeno půl minuty před koncem základní hrací doby, když se podruhé trefil Pavel Novák.

V nadstavbě měl domácí celek dobrou příležitost, jak uzmout i čtvrtý bod. V rychlém úniku ale Jakub Čížek orazítkoval jen pravou tyč z brankářova pohledu. Rozseknout prodloužení mohl i Šimon Masopust, ani on svou šanci ale nedal. Minutu a půl před koncem pak rozhodčí vylučovali z domácích řad. Ovšem ani tuto šanci, tedy hru čtyř proti třem, hosté nezužitkovali, a tak došlo na samostatné nájezdy. V nich začali skvěle Brňané, kteří proměnili první dvě série. A úspěšní byli ještě jednou, naopak za Českobudějovické se trefil jediný Jakub Čížek, a tak se hosté mohli radovat ze zisku alespoň jediného, přesto cenného bodu. Autorem vítězné trefy se v nájezdech stal Jakub Brabenec.

Martin Štrba (České Budějovice): Porazili jsme lídra tabulky, přičemž náš výkon byl daleko lepší než proti Olomouci. Tři body jsme si zasloužili a jsme za ně rádi.