15.09.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - JIH 4:3sn - Vydřené první dva body

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice vybojovali první dva body do tabulky. Na domácím ledě se jim podařilo porazit Duklu Jihlavu až na samostatné nájezdy. Přitom Jihočeši v zápase vedli 2:0, ale Dukla zápas otočila na 3:2. Českobudějovickým se nakonec povedlo vyronat a zápas dovést do prodloužení. Tam branka nepadla a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl Michal Švihálek, který si připsal v zápase čtyři kanadské body.(2+2).

Důležité bylo, kdo ze soupeřů vstoupí do utkání lépe. To se povedlo domácímu týmu. Ten využil hned svoji první přesilovku. Tomáš Rousek měl puk na levé straně a přesně vymetl horní růžek branky. Rittich neměl na střelu nárok a domácí vedli. Dále byla hra vyrovnaná. Dukla se snažila o vyrovnání, ale Kantor neměl dlouho nic na práci. Postupně začali domácí hrát nedisciplinovaně a Dukla se pomalu začala rozjíždět. Jenže v rozletu ji zabrzdil Michal Švihálek, který se tentokrát trefil z pravé strany a Jihočeši poprvé vedli o dvě branky. Dukla opět přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a domácí faulovali. Dukle se přesilovky dařily stále lépe a Kantor už měl plné ruce a nohy práce, ale hosté ho nedokázali překonat. Domácí se už v první části k ničemu nedostali, ale zůstalo jim vedení 2:0.

To, co se Dukle nepovedlo za celou první třetinu, to dokázal hned na začátku druhé části. Domácí opět zahřivali trestnou lavici a Dukla dala první branku. Zadražil vystřelil od modré čáry a Ondřej Pěška jeho střelu tečoval mezi Kantorovi betony. To domácí nakoplo a poštěli se více do útočné hry. Vytvořili si převahu, ale moc velkých šancí si nevytvořili.Jednu z mála měl Švihálek, který si najížděl ze strany na branku, ale Rittich byl připraven. Chvílemi byl domácí nápor až drtivy, ale stále bez efektu. Dukla se dostala do hry díky přesilovce pět na tři. Nejprve opět Zadražil pálil a trefil tyčku. Od té se puk odrazil k volnému Martinu Vysloužilovi a ten pohodlně vyrovnal. Šanci na vedení v zápase měli domácí. Rousek byl faulován při nájezdu na branku a jel trestné střílení. Pokoušel se Ritticha rozhýbat, ale ten se nedal a puk chytil. Ani závěrečný tlak branku nepřinesl a tak byl stav vyrovnaný 2:2, ikdyž Jihočeši měli ve druhé části rozhodně více ze hry, ale svoje šance nedokázali využít.

Třetí třetina začala sérií nepřesností. Dříve se ovšem probudili hosté a sevřeli Jihočechy před jejich brankou.Dokonce se jim podařilo vstřelit i branku. Nejprve se dostala Dukla do přečíslení dva na jednoho. Kantor dokázal první střelu vyrazit, ale střela Erika Polívky šla do odkryté branky. Českobudějovičtí pak přidali a chtěli vyrovnat. Měli i územní převahu, ale bez větší šance. Nakonec se to povedlo Bohumilu Svobodovi, který dorážel do branky odražený puk po akci Švihálka. Snaha o vstřelení čtrvté branky byla více patrná na Dukle, která měla i více příležitostí. Kantor ovšem svoje mužstvo podržel.Domácí se postupně také zvedali. Před koncem třetiny byli vyloučeni hosté a Jihočeši tak měli šanci zápas rozhodnout. Měli drtivy tlak a hodně stříleli. Střely Trummera, Klementa a Marka byly nebezpečné, ale odrážely se od Ritticha. Zápas tak skončil spravedlivou remízou 3:3 a šlo se do prodloužení.

V prodloužení byli nejprve aktivnější domácí, kteří se zdáli, že mají více sil. Pak se připoměla i Dukla, ale ani jedno mužstvo nedokázalo dát branku a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako jediný se trefil Michal Švihálek a zajistil tak Jihočechům cenný druhý bod.

Ladislav Kolda, HC České Budějovice: Zápas jsme rozehráli dobře, vedli jsme 2:0. Kámen úrazu pro nás byla vyloučení. Soupeř toho dokázal využít a vyrovnal. My jsme znérvozněli a báli jsme se o výsledek. Vyrovnání nás stálo hodně sil a tak jsem rád, že jsme zápas na penalty vyhrály. Vítězství je pro nás důležité hlavně po psychycké stánce,,abychom se zvedli a povzbudili.