20.10.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - JIH 3:4sn - Jihočeši zaspali třetí třetinu

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočeši ztratili slibně rozehrané utkání s Jihlavou. Ještě těsně před koncem druhé třetiny byl stav 3:1 a všechno vypadlo velmi dobře. Devět sekund před koncem druhé části ale domácí inkasovali a ve třetí třetině si nechali dát i vyrovnávací branku. Utkání nerozhodlo ani prodloužení a nakonec přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté a Jihočeši si tak připisují do tabulky pouze bod. Svou první branku v sezóně zaznamenal obránce Lukáš Kříž.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Po několika sekundách hry šel na trestnou lavici Švihálek a Jihlava dokázala potrestat jeho vyloučení. Před brankou si důrazně počínal Jakub Pekárek a poslal hosty už v 54. sekundě do vedení. Vzápětí byl vyloučen další domácí hráč a Jihlava si mohla početní výhodu zopakovat. Tentokrát ale už tak úspěšná nebyla. V šesté minutě domácím zatrnulo, puk si totiž málem do vlastní branky srazil obránce Předota. O chvíli později si přesilovou hru vyzkoušeli i domácí, k žádnému většímu ohrožení branky se ale nedostali. Ke konci třetiny se dostali Jihočeši do přečíslení a střelu Tomáše Mocika dorazil za záda brankáře Eddie Turek. Ke konci třetiny hráli ještě hosté přesilovou hru, prosadit se však nedokázali a tak byl stav po první třetině 1:1.

Druhou třetinu odstartovali dobře pro změnu domácí. Už ve 22. minutě se dostali do vedení. Bohumil Svoboda přenechal puk Lukáši Křížovi a ten dělovkou nad lapačku poslal České Budějovice do vedení 2:1. Ve 26. minutě mohl ještě zvýšit vedení domácích Tomáš Rousek. Jeho bekhendový pokus mezi nohy brankáře ale nevyšel. O pár okamžiků později už se ale Tomáš Rousek nemýlil. Po přesné přihrávce Švihálka doklepl puk do odkryté branky. Ke konci třetiny se snažili hráči Dukly o snížení a několikrát k tomu neměli daleko. Českobudějovické však držel jistými zákroky brankář Pavel Kantor. Jihlavě se nakonec snížit podařilo. Devět sekund před koncem druhého dějství se prosadil Jakub Brychta a dal hostům naději do třetí třetiny.

Ve třetí třetině se dlouho nic zajímavého nedělo, obě mužstva měla problém dostávat se do šancí. Přibližně v polovině třetí části hry se ke slovu dostala Jihlava. Prokš našel přesným pasem Ondřeje Pěšku a ten zakončoval do odryté klece. Hostům se tedy podařilo vyrovnat a zdramatizovat zápas. S blížícím se koncem zápasu se rychlost hry stupňovala. Do velké šance se dostal znovu hostující Pěška, Kantorovi po jeho ráně kotouč vypadl z lapačky a skončil těsně vedle branky. Poslední minuty třetí třetiny byly spíše bojem o střední pásmo a tak byl po šedesáti minutách stav vyrovaný 3:3.

V prodloužení mohl rozhodnout domácí Jakub Babka, ale nedokázal trefit kotouč před odkrytou brankou Jihlavy. Jiné brankové příležitosti už prodloužení nepřineslo a tak přišli na řadu samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější hosté a zásluhou Štěpána Zídky si připisují bod navíc.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Třetí zápas s Jihlavou a ve všech případech to bylo vyrovnané. Dnes jsme to měli dobře rozehrané, vedli jsme 3:1. Škoda branky, kterou jsme dostali ke konci druhé třetiny. Myslím si, že nemusela padnout a potom bylo zbytečné také vyloučení Předoty a dostali jsme další gól na 3:3. Potom mohli zápas na svou stranu strhnout obě mužstva a penalty už jsou spíše loterie. Mrzí nás, že máme nakonec jen jeden bod.