09.01.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB- Hav 7:2. Opět sedm vstřelených branek

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali vyhrát i ve svém druhém zápase na domácím ledě. Havířov měl lepší vstup do zápasu, ale českobudějovičtí se dokázali vzpamatovat a svému soupeři nakonec nastřílet sedm branek a nakonec se za solidní výkon radovat z vítězství 7:2. Opět se bodově vyznamenal Radim Heřman, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Utkání začalo s velkým zpožděním. Hosté měli po cestě potíže se sjízdností našich silnic a tak přijeli později. Po cestě, která trvala dest hodin, byli zřejmě už natěšeni na zápas a tak nebylo divu, že první gól v domácí síti skončil již po 26 vteřinách hry. Jan Chaloupka vystřelil na brankáře Hrubce. Ten jeho střelu vyrazil, ale u puku byl nejdříve Anatolij Protasenja a poslal ho do odkryté branky. Domácí se vzpamatovávali z šoku a k tomu jim výrazně pomohli sami hosté, kteří odešli v rychém sledu dva na trestnou lavici a domácí měli možnost hrát pět na tři. Nejdříve se jim přesilovka nedařila, ale pak Radim Heřman nadvakrát od modré vystřelil a jeho střela propadla Kotrlovi mezi betony a bylo vyrovnáno. Hosté ovšem opět dokázali rychle odpovědět. Antonín Pechanec obstřelil domácího obránce a jeho puk zapadl přesně k tyči a hosté opět vedli. Domácí ovšem dlouho neprohrávali. Tomáš Rousek obkroužil branku a našel volného Marka Vaniše, který opět vyrovnal. Gólovou smršt dokonal Michal Švihálek, který téměř vzápětí vstřelil svoji premiérovou branku mezi juniory a Jihočeši se ujali vedení. Zbytek třetiny již nebyl moc pohledný. Hrál se tvrdý hokej plný vyloučení na obou stranách. Králem v této disciplíně byl Aleš Ježek, který pykal dokonce třikrát. První třetina tedy podala lépe pro domácí, kteří vedli 3:2.

Nástup do druhé třetiny měli lepší domácí. Šance měli Heřman a Seidl, ale Kotrla byl na místě. První velkou šanci měli hosté. Při přesilové hře zazvonilo, po střele Jindřicha, břevno domácí branky. Domácí se dočkali až ve 28. mimnutě, kdy byl při svém úniku faulován Marek Vaniš a rozhodčí nařídil trestné střílení. To ovšem sám postižený neproměnil a stav zůstával nezměněn. Co se ovšem moc neměnilo bylo časté vylučování hráčů.Na jedno z mnoha nakonec Havířovští doplatili. Domácí se usadili před Kotrlou a kombinovali. Po sérii přihrávek nakonec vystřelil Lukáš Kříž a jeho střela skončila v brance. Domácí získávali přavahu a na hostech bylo vidět, že jim ubývají síly. Ještě v poslední minutě třetiny se trefil Aleš Ježek a stanovil tak stav po dvou třetinách na 5:2 pro domácí mužstvo.

Hosté začali ostře. Hned po pár vteřinách hry se k puku dostal Protasenja a jel sám na branku. Zadovkou poslal puk na Klimšu, ale jeho střelu Hrubec kryl.Více za hry měli nadále domácí, ale vyložené šance si nevytvářeli. Naopak opět dvojice Protasenja a Klimša měla prsty v přečíslení dva na jednoho, ale Klimšovu ránu Hrubec vyrazil betonem. Domácí pak přečkali oslabení a začali úřadovat. Nejprve se bombou prasadil Martin Semrád a bylo to 6:2. To ovšem ještě domácím nestačilo a chtěli naplnit normu sedmi branek. Dočkali se za chvíli. Autorem branky byl kapitán Radim Heřman. Hosté postupně rezignovali a zápas se již pouze dohrával. Českobudějovičtí junioři tak dokázali poprvé od října vyhrát dva zápasy po sobě.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Na úrovni utkání se nepodepsal jeho pozdní začátek. Utkání jsme začali ospale, když jsme hned v první minutě inkasovali branku po hrubé chybě. Pak jsme vyrovali, ale měli jmse hodně vyloučených hráčů, protože soupeř dobře bruslil a my jsme se s tím museli srovnat. Hodně naši hru oživili mladší hráči. Dnes jmse proměňovali šance a tím jsme odskočili soupeři. v Zzávěru jsme si výsledek phlídali. Myslím si, že dnes jsme viděli kvalitní utkání extraligy junorů.