HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.10.2010, Matěj Mayer

JUN: CEB - HBR 3:5 - Prohra pod novou trenérskou dvojicí

Č. B u d ě j o v i c e - Ani nová trenérská dvojice nepomohla v duelu s Havlíčkovým Brodem českobudějovické juniorce. Trenérské duo Jan Trummer - Jaroslav Formánek mělo sice málo času na přípravu na toto utkání, ale českobudějovické mužstvo body potřebuje a tato ztráta jistě zamrzí. Domácí v utkání chvíli vedli 3:2, ještě do konce druhého dějství ale vedení ztratili a ve třetí třetině dvakrát inkasovali. Nejlepší hráčem HC České Budějovice byl jednoznačně Adam Přibyl, který se podílel na všech brankách domácích (2+1).

Utkání začalo velmi svižně. Hned v patnácté sekundě po chybě domácí obrany ujel Hadrava, Kantor ho vychytal. V 5. minutě byl sám před Peškem domácí forvard Radim Heřman, zblízka se ale neprosadil. V čase 5:15 už to bylo 0:1. Martin Hadrava ujel domácím a tentokrát již Kantora překonal střelou mezi betony. O tři minuty později zareagovali domácí. Tomáš Rousek si sjel s pukem z rohu a našel lépe postaveného Adama Přibyla, který prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V semnácté minutě měli domácí na mále. Obránce Předota pokazil rozehrávku a poté osamoceného soupeře zfalouval. V čase 19:18 pak dali hosté gól do šatny, když se těsně před sirénou trefil Václav Němec a uzavřel tak první třetinu.

Druhá třetina byla zprvu velmi bojovná a tvrdá, ostatně jako byl celý zápas. První se prosadili domácí a vyrovnali tak opět skóre. Bylo to opět po skvělé práci Adama Přibyla, který přejel modrou čáru a naservíroval puk Vladimíru Zvoníkovi, který prostřelil gólmana ranou pod horní tyčku. Neuběhli ani dvě minuty a domácí se mohli radovat ze třetího úspěchu a poprvé v utkání se tak dostali do vedení. Adam Přibyl kolem sebe neměl žádné spoluhráče a tak napálil puk z úhlu, z rohu hřiště na brankáře. Možná ani on sám nečekal, že mu puk projde mezi nohama a on oslaví svůj třetí bod v zápase. Těsně před přestávkou mohli domácí ještě zvýšit svůj náskok Šaršokem. Ten mohl těžit z dobré práce Sumerauera za brankou a po nahrávce mezi kruhy trefil tyčku hostující branky. Stalo se ale něco jiného. Hosté vyrovnali opět zásluhou Martina Hadravy a do kabin se šlo za stavu 3:3.

Na začátku třetí třetiny si domácí pěkně zavařili. Po faulu Štěpána jel trestné střílení, kdo jiný než Martin Hadrava a střelou mezi betony opět překonal Kantora a docílil tak hattricku. Ve 44. minutě hráli hosté přesilovou hru pět na tři 44 sekund. Využít se jim jí ale nepodařilo. Pak se opět hrálo velmi bojovně a tvrdě s velkým nasazením. K vidění bylo i hodně šancí, které ovšem nekončili brankou. V čase 57:55 si vzali domácí Time - out a odvolali Kantora. V tu chvíli byl ale na tresté lavici ještě hráč hostí, o jehož existenci evidentně neměli domácí ponětí. Po buly se puk dostal právě k ujíždějícímu Filipu Ondráčkovi, který pojistil výhru hosté 3:5.

Ohlasy po zápasu
Jan Trummer, HC České Budějovice: Podepsala se na nás nervozita mužstva. Všech pět branek jsme dostali po individuálních chybách mužstva. Zlomový moment byl, když jsme z 0:2 otočili na 3:2 a nešťastně jsme inkasovali na 3:3 a to nás trochu položilo. Z trestného střílení jsme pak dostali čtvrtý gól a soupeř si pak výsledek pohlídal.
Sociální sítě

Před áčkem běžela naše mládež! Běhu Jihočeských nadějí se zúčastnilo více než sto malých motoráků. Celkově pak dnešní běžecký den...

Motoráci se dnes zúčastnili Běhu jihočeských nadějí ?????>??? #hcmotor #behjihoceskychnadeji

OHLAS ??? | Motoru na výhru v Plzni stačil jediný gól. O utkání pohovořil obránce Pavel Pýcha. ??

Mikuláš Hovorka zaznamenal svůj první gól v sezóně. Brankář Dominik Hrachovina se zaskvěl čistým kontem. Motor tak po důsledném...

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
Banes Motor České Budějovice
Mountfield HK