02.02.2020, Adam Pavlíček

JUN: CEB - CHM 4:3sn - Dva body. Junioři přehráli Piráty v nájezdech

Českobudějovičtí junioři se v nedělním zápase dostali do jednobrankového vedení. Piráti pak ale třemi brankami skóre obrátili na 3:1 ve svůj prospěch. Jihočeši pak zaveleli k velkému obratu. Pár minut před koncem se trefil Jakub Čížek a šlo se do prodloužení. V něm branka nepadla, a tak došlo i na nájezdy. V nich jako jediný uspěl Matouš Hrubec, který tak k trefě ze základní hrací dobu přidal i tu vítěznou v samostatných nájezdech.

První třetina se odehrávala v celkem slušném tempu. Motor do celého zápasu vstoupil dobře, když pohlednou přesilovkovou kombinaci proměnil v branku Michal Silný. Po tomto okamžiku byli o něco lepší domácí hráči, kteřá měli hned několik šancí, jak vedení navýšit. Zakončení ale většinou nešla na brankovou konstrukci, naopak směřovala mimo. Na opačné straně zahrozili také Piráti, když v přesilovce vypálil z pravého kruhu Adam Popelka. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, naštěstí pro domácí ale jen těsně minul pravou tyč z Dvořákova pohledu.

Co se druhého dějství týče, tempo utkání poměrně opadlo a třetina ptřila jednoznačně chomutovským Pirátům. Nejprve Jakub Veselý dostal přihrávku do střeleckého úhlu, přesto si poradil a domácího brankáře překonal. Další důvod k hostující radosti přidal Dominik Ferbas, který se stáhl blíže k brance a odtud pohotově kotouč doklepl až za brankovou čáru - 1:2. Třetí zásah pak přidal Martin Berčík, který povedenou trefou překonal Marka Dvořáka v budějovické brance.

Ve třetí periodě se potvrdilo hokejové a oklepané klišé Nedáš - dostaneš. Lukáš Pavlát se totiž provinil sekáním, načež bylo nařízeno trestné střílení. Chomutovský Popelka jej však neproměnil. A naopak gólová radost přišla na opačné straně, když Matouš Hrubec využil toho, že Běhula v pirátské brance příliš neviděl. A zhruba pět minut před koncem základní hrací doby jsme měli srovnáno, když se po pohledné akci trefil Jakub Čížek.

A v následném prodloužení jsme branku neviděli. Neviděli jsme ani příliš šancí, a tak se šlo do nájezdů. V nich jako jediný uspěl Matouš Hrubec, který tak pro svůj tým zařídil i druhý bonusový bod.