17.10.2012, Michal Špírek

ET: CEB - PLZ 3:2 - V souboji kombinovaných sestav uspěla ta domácí

Č. B u d ě j o v i c e - Ve vloženém zápase European Trophy ani HC Mountfield, ani Plzni prakticky o nic nešlo, oba týmy již nemají naději na postup do další fáze turnaje. Trenéři tak mohli nasadit mimo jiné i mladíky, kteří zažili premiéru v seniorském hokeji. Domácí porazili Indiány 3:2, góly vstřelili Kříž, Turek a navrátilec po zranění, Lukáš Květoň.

Oba týmy se rozhodly v utkání European Trophy pošetřit na extraligové boje svoje opory a až na několik výjimek se představili v Budvar Aréně junioři a hráči, kteří jinak příležitosti nedostávají. V přípravném období se v European Trophy Plzni vůbec nedařilo, ze šesti zápasů získala jen dva body. Českobudějovičtí na tom byli o něco lépe, nasbírali bodů šest, ale ani oni již neměli nárok na postup do další fáze soutěže.

V zápase se ujal Mountfield vedení ve 4. minutě, kdy od modré čáry napřáhl ke střele Lukáš Kříž a puk se zastavil až za zády Adama Svobody. V 8. minutě už to bylo o dvě branky, v přesilovce se dokázal prosadit Eddie Turek. Syn českobudějovické brankářské legendy nachytal Svobodu v nedbalkách a po obkroužení brány zasunul kotouč do sítě – 2:0. Po první desetiminutovce, která byla v režii domácího celku, se osmělila i Plzeň. Sáblík ovšem dokázal zkrotit jak zakončení Petrušky, tak tvrdou střelu Růžičky. A protože ani Svoboda se již nenechal překonat, když zpacifikoval nájezd Sekery, vedly České Budějovice po první třetině 2:0.

Druhou dvacetiminutovku začali hosté aktivně a Dan Růžička orazítkoval tyč. Ve 26. minutě už mířil v přesilové hře přesněji Martin Heřman. I když jeho střela gólové parametry vlastně postrádala. Z nulového úhlu téměř z rohu hřiště nahazoval puk na Sáblíka a ten si kotouč srazil mezi nohama do branky - 2:1. Další průběh hry mnoho šancí nenabídl, Suja Svobodu nepřekonal, úspěšnější nebyl v rychlém protiútoku ani domácí Rousek.

Nesehrané týmy neservírovaly okulahodící podívanou ani v závěrečném dějství, ale bojovnost nechyběla. Na ledě byla místo gólových příležitostí k vidění ovšem spíše kupa nepřesností. Jihočeši v 52. minutě dokázali udeřit. A opět to bylo v přesilovce. Jeden z mála zkušených hráčů na ledě, navrátilec po zranění Lukáš Květoň, mířil přesně – 3:1. Ani po třetí inkasované brance se však Plzeň nedokázala na delší čas usadit před Sáblíkem, který nemusel řešit žádné složitější situace. Hostům se podařilo snížit až šest vteřin před závěrečnou sirénou. Druhou brankou v utkání se zaskvěl Martin Heřman. Asistoval mu opět Petruška. Heřman se prosadil šikovně v pádu, když dokázal dostat puk do budějovické sítě. Bojovné utkání tak nakonec zvládli lépe domácí, kteří byli lepším celkem, ale Plzeňští se nevzdali až do posledního hvizdu. Plusem zápasu bylo to, že cenné zkušenosti nasbírali nováčci na obou stranách.