18.11.2021, Adéla Hejdová

Dorostencům se podařilo vyhrát důležitý zápas proti Pardubicím

Českobudějovický tým předčil na svém ledě Pardubice.

Ve čtvrtek v Budvar aréně přivítali českobudějovičtí dorostenci Pardubice, nad kterými nakonec dokázali zvítězit 5:2. Domácí vstoupili do zápasu velice dobře, hned ve třetí minutě se Matyášovi Humeníkovi podařilo vstřelit branku a dostal tak domácí do vedení. V půlce první třetiny dokázal hostující Tadeáš Kalužík prostřelit Davida Cinku a srovnal tak skóre na 1:1. Vypadalo to, že hráči budou odcházet do kabin za stavu 1:1, ale několik vteřin před koncem první třetiny byl vyloučen pardubický Tomáš Kaštánek za sekání a domácí tak jeli trestné střílení. Trestné střílení jel Samuel Drančák, který nájezd proměnil a stav byl po první třetině 2:1.

Ve druhé třetině se podařilo hostujícím vstřelit vyrovnávající gól ve vlastním oslabení. Ve zbytku třetiny bylo několik vyloučení, ale ani jednomu týmu se nepodařilo skórovat a stav byl tak nerozhodný.

Ve třetí minutě třetí třetiny se trefil domácí Vít Schuppler a utkání tak prakticky rozhodl. Domácí se pak trefili ještě dvakrát a to Samuel Drančák a Dominik Postl. Zápas tak skončil 5:2 a domácí si připisují tři body do tabulky.Hned v sobotu vyzvou na domácím ledě Jihlavu, která je doposud v čele tabulky, a pokusí se i z tohoto zápasu získat tři body.

Milan Dančišin (hlavní trenér)::
Dneska jsme odehráli velice dobrou první třetinu. Bohužel soupeř využil našich dvou chyb, ze kterých nám dal dva góly. Druhá třetina se z naší strany moc nepodařila, odehráli jsme několik oslabení, které vznikly po zbytečných faulech z naší strany. Před třetí třetinou jsme si řekli, že kdo dá gól, vyhraje, což se nám naštěstí podařilo a získali jsme tak tři body.

David Cinka (gólman Motoru)::
Dneska jsme hráli výborně, až na tu druhou třetinu, kde jsme dostali zbytečný vyrovnávající gól. Dneska musím pochválit kluky a hlavně obránce, kteří mi dneska dost pomohli. Myslím, že jsme to poctivě odmakali a za tři body jsme rádi. Teď už se ale musíme soustředit na důležité sobotní utkání s Jihlavou, které musíme vyhrát.

Alan Šimon (útočník Motoru) ::
Dneska jsme si poctivě vybojovali důležité tři body. Hráli jsme celý zápas výborně, akorát v té druhé třetině to mohlo být lepší. Hlavně nás podržel gólman David Cinka, který chytal celý zápas výborně. V sobotu musíme vyhrát a vybojovat tak další tři body, které jsou pro nás dost důležité.