12.10.2023, Michal Špírek, Marie Valentová

Dorostenci připravili Karlovým Varům první porážku sezóny!

Tak tohle je hodně cenný skalp! Motor si vyšlápl na první celek tabulky a odváží si dva body z karlovarského ledu. Karlovy Vary přitom držely sezónní neporazitelnost, narazily až tentokrát s Budějovicemi. Motor ve třetí sezóně dotáhl dvoubrankové manko a uspěl po nájezdech.
Energetici se sice hned po buly dostali ke kotouči, ale byli zahnáni ke své brance, kde se chvíli museli bránit dotírání Jihočechů. Po chvíli se jim podařilo otočit hru a hned z toho vytěžili první gól. Vlastimil Blažek přes několik hráčů před brankou poslal kotouč na Petra Tomka, který číhal kousek od tyčky a ten ho uklidil do odkryté branky.

Hra se následně přelévala mezi oběma pásmy. Ve čtvrté minutě pálil z kruhu Martin Hečko, ale Martin Psohlavec, který se do branky domácího dorostu postavil podruhé v sezoně, měl betony v pohotovosti. V šesté minutě se sám k brance vydal Viktor Wardas, ale jeho nájezd Jiří Novák zneškodnil tím, že se natáhl přes odkrytou část branky.

Jihočeši si karlovarské střelce bedlivě hlídali. O tom se přesvědčil Petr Tomek, který kvůli třem hráčům kolem sebe nemohl do své střely z mezikruží dát potřebnou razanci. Jiří Novák po druhém nájezdu Viktora Wardase kotouč raději zalehl, ale chvíli si nebyl jistý zda přece jenom neprošel do branky. Po polovině třetiny měli velkou šanci na srovnání Jakub Hanzák a Nikolas Mařík, jenomže Martin Psohlavec se nachytat nenechal. Podobně skončila i akce Jana Smejkala. V početní výhodě si pěknou šanci vytvořili Vojtěch Čihař a Lukáš Slavík, ale ani oni neuspěli a tak třetina skončila za stavu 1:0.

I ve druhé části se oba týmy o pobyt v pásmu dělily. V první minutě Nikolase Maříka opět zastavily betony Martina Psohlavce. Karlovarskému gólmanovi bylo hodně horko ve dvacáté páté minutě, kdy čelil několika dorážkám jihočeských mladíků. Na gólmanovi Motoru ztroskotala jenom pár sekund na to slibná akce energetiků. Před polovinou třetiny vyšly kvůli zákrokům Jiřího Nováka naprázdno šance Kryštofa Dyka a Vlastimila Blažka. Do konce třetiny měli oba gólmani plné ruce práce a díky jejich zákrokům se týmy rozešly bez toho, aby některý z nich vstřelil gól.

V první minutě třetí třetiny vedení Energie navýšil Vojtěch Čihař. Zhruba minutu na to se o kontaktní branku postaral Nikolas Mařík. Jihočechy tato branka povzbudila a zvýšili svůj tlak. Ten necelých pět minut před koncem utkání využili a Filip Blažek srovnal skóre. I přes několik šancí nedokázal ani jeden z týmů do sirény skórovat a tak zápas pokračoval prodloužením. I to oba gólmani zvládli a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se trefili pouze Danny Barna a Tomáš Přibyl, který byl autorem vítězného nájezdu.

David Vrbata (trenér Motoru): "Pro nás zlaté dva body. Vary vlastně neprohrály nějakých dvacet šest zápasů, když to vezmu včetně přípravy. To je ohromné číslo. Mají hrozně šikovný mančaft. My jsme rádi, že jsme první, kteří je porazili, je to pro nás úspěch. Kluci si od začátku zápasu šli za tím, abychom tady něco urvali. Za to jim patří obrovský dík a jsme rádi za body."