20.11.2021, Adéla Hejdová

Dorostenci nestačili na Jihlavu

V sobotu českobudějovičtí dorostenci přivítali v Budvar aréně Jihlavu. Po vyrovnané první třetině na soupeře nestačili a prohráli tak 1:5.

V první třetině hrály oba týmy vyrovnaně, na obou stranách měly několik gólových šancí, tu se povedlo proměnit až v půlce třetiny, kdy se do brány trefil Jakub Řimnáč. Vypadalo to, že domácí půjdou do šatny s gólovým náskokem, ale v posledních několika vteřinách Kevin Coufal prostřelil domácího Davida Cinku a skóre tak bylo po první třetině vyrovnané.

Druhá třetina byla z pohledu domácích o něco horší. Ve čtvrté minutě se do prázdné brány trefil Tobias Chlubna a poslal svůj tým do vedení. Domácím se nedařilo držet krok s Jihlavou a o pár minut později dostali téměř totožný gól, kdy si svůj druhý gól v sezóně připsal Robert Váňa. Po druhé dvacetiminutovce tak bylo skóre 1:3.

Do třetí třetiny šli hráči Jihlavy ve větším nasazení. Hráčům Motoru se nedařilo zpracovávat přihrávky a dostávat se do větších šancí jako v první třetině. Těsně po začátku třetiny svůj druhý gól v zápase zaznamenal Kevin Coufal a bylo tak rozhodnuto. Pátý a poslední gól si připsal Jáchym Jungwirth a jihlavští hokejisté si ze zápasu odvážejí tři body.

Ve čtvrtek českobudějovičtí dorostenci pojedou na poslední venkovní zápas ve skupině, který odehrají s Havlíčkovým Brodem.

Milan Dančišin (hlavní trenér)::
Dnes jsme hráli dobře jen první třetinu. Bohužel jsme dostali gól na 1:1 bruslí, který neměl platit. Od druhé třetiny byla Jihlava jasně lepším týmem a už jsme na ně bohužel nestačili.