16.09.2021, Michal Špírek

Dorostenci dostali od Sparty 11 branek. Po první třetině přitom vedli

Zatímco juniorka kvůli karanténě na své zápasy čeká, dorost nastoupil ke třetímu duelu. Proti Spartě měl zápas parádně rozehraný, v Praze vedl po první třetině Motor 3:1. Jenomže přišel neskutečný propadák ve druhé dvacetiminutovce, kterou sparťané vyhráli 8:1.
Úvod utkání sparťanům nevyšel, jelikož už ve druhé minutě potrestal domácí Dominik Vachun. Spartě se záhy podařilo vyrovnat, když na konci povedené akce stál Bogdan Stepančuk. Vzápětí Motor nepotrestal Fábryho vyloučení, ale při klidné pasáži hry se ujala střela Davida Hohenbergera.

Přesilovku si následně zahráli také sparťané, jenže početní převaha jim nevyšla podle představ, navíc je krátce po svém návratu Viktor Kotalík potrestal třetí trefou. Efektivnější Jihočeši si tak do kabin odnesli dvougólový náskok.

O přestávce však musel přijít pořádný vítr v domácí šatně, jelikož do prostřední části naskočili vyměnění sparťané. Už ve druhé minutě zakončil přesnou kombinaci Mikuláš Odehnal, na kterého navázal o 38 vteřin později přesnou střelou Andrej Fábry. Sparta chytla vlnu, byl jí plný led a odměnou jí byl obrat, který dokonal Andrej Fábry.

Ačkoliv vzápětí jeden ze sparťanů ujel do neúspěšného samostatného úniku, mohl se radovat o pár minut později, kdy se ujala rána o tyčku v podání Františka Netušila. Kanonádu Sparty narušil z mezikruží Dominik Postl, leč jeho snížení ničemu nepomohlo. Ba naopak.

Domácí totiž nejprve navýšili skóre gólem Andreje Fábryho, o pětatřicet vteřin později David Hrubý vyhnal hostujícího Davida Cinku z branky, načež Šimon Kurz vydržel nepřekonán jen osmnáct vteřin, než ho překonal Mikuláš Odehnal. Krátce nato se ještě prosadil David Šeba, a přestože sparťané v závěru nevyužili přesilovku, mohli být spokojeni.

V úvodu závěrečné třetiny musel Michael Hrabal vytasit zákrok, když se roztáhl proti zakončení Matyáše Humeníka. Vzápětí však potrestal nedůraz hostů nehlídaný Bogdan Stepančuk. Sparta mířila za třemi body, ale Richard Žemlička jeho orazítkoval horní tyčku, načež trápení Motoru vyvrcholilo gólem ve vlastním oslabení, který vstřelil Šimon Potoma a korunoval drtivý triumf Sparty.