18.01.2007, Radek Papáček, Miroslav Janíček

Dorost: UNL - CEB 0:5 - Pohodové vítězství nad Ústím

Ú s t í n / L. - Pro českobudějovické mladíky se stal výlet na sever Čech velice příjemným zpestřením sezony. Domácí Slovan totiž nekladl žádný odpor a s přispěním čtyř využitých přesilových her dokráčeli Jihočeši ke snadnému vítězství. Jejich přesvědčivou výhru pečetil v předposlední minutě utkání Radim Heřman.
Domácí hráli brzy po úvodním vhazování přesilovku, dokázali se nastěhovat před budějovického brankáře Petrova, ale nic z ní nevytěžili. Ve hře v plném počtu měli více ze hry Jihočeši. V 7. minutě se uvolnil Chládek a prudkou ránou od modré prověřil pozornost Petrova. O minutu později chyboval Dvořák, kotouč získal Hudler, ale Petrásek zachránil. V 9. minutě hráli hosté svou první přesilovou hru, usadili se v obranném pásmu domácích a před Petráskem hořelo. Z pravého kruhu vystřelil Janeček, Petrásek proti střele postavil beton, ale kotouč se mu přes něj překulil a dokutálel se do branky - 0:1. Minutu před koncem první třetiny se skóre měnilo podruhé, a opět v přesilovce Budějovic. Soudek naskočil z trestné lavice na led za domácí obranu, počkal si u pravé tyče na přihrávku, a než se Petrásek stačil přemístit, sklepl puk za záda domácího brankáře - 0:2.

Na začátku druhé třetiny dostali domácí dvouminutový trest za pozdní nástup. Ubránili se a poté při hře v plném počtu hráčů zatlačili. Hrálo se nahoru dolů s minimem přerušování. Ve 29. minutě usedl na trestnou lavici domácí Šulc, ale Petrásek své spoluhráče podržel. Ve 38. minutě, při další přesilovce Jihočechů, nahodil puk směrem na domácí branku Vaniš a po několikeré teči skončil kotouč v brance - 0:3.

Ve třetí třetině neponechali hosté nic náhodě a hned ve 42. minutě se do přečíslení dostali Soudek s Ježkem. Druhý jmenovaný ale střelou z první trefil jen Petráska. Vzápětí nebezpečně vypálil přes obránce Heřman. Tou dobou už hosté na ledě jasně dominovali. Ve 47. minutě vychytal Petrásek v jasné šanci opět Heřmana. O minutu později putoval na trestnou lavici znovu Šulc a Janečkovi stačilo pouhých 7 vteřin na proměnění čtvrté početní výhody. Utkání se poté už jen dohrávalo, přesto hosté nepolevili a Lvi se měli stále co ohánět. V 59. minutě ještě projel kluzištěm Rezek, jehož střelu Petrásek lapačkou vyrazil do ochranné sítě. Ihned po vhazování napřáhl Heřman a na jeho pohotový volej Petrásek nedosáhl - 0:5.

Karel Soudek (HC České Budějovice): "Začátek byl z naší strany vlažný, ale postupně jsme se dostávali do tempa. O vítězi dnes nebylo pochyb. Poslední třetinu už to bylo víceméně jasné. Kluci začali hrát více kombinačně a to domácím zrovna nesedělo."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Výsledek 0:5 asi hovoří za vše. To mužstvo, které dnes bylo oslabeno o nejlepší hráče, je někde jinde, než bylo před měsícem, kdy jsme byli kompletní. Teď se rozhodlo, že šanci dostanou především mladí a staří půjdou hrát do juniorů. Zatím jsou tam tři, čtyři a možná, že tam půjdou i další. Příliš velký obrat v těch výkonech asi nemůžeme čekat, ale doufejme, že je to dobře pro ty mladší hráče."