09.12.2006, Filip Junek, Jaroslav Sedlák

Dorost: LIB - CEB 0:4 Ze severu bez inkasované branky

L i b e r e c - Dorostenci HC České Budějovice zvítězili v šestém utkání v řadě. Tentokrát si snadno poradili s Bílými Tygry na libereckém ledě. Rozhodující byly přesilovky. Dvě Budějovice využily a dokázaly skórovat i v jedné ze soupeřových početních výhod. Díky klopítnutí Slavie v pražském derby se svěřenci Karla Soudka a Václava Červeného probojovali až na samý vrchol extraligové tabulky.
Domácím se hrubě nepovedl začátek zápasu. Už v první minutě signalizoval rozhodčí trest pro budějovického kapitána Klementa za hákování, Liberečtí hráli chvíli v šesti bez brankáře a poté po přerušení hry zahájili "normální" přesilovku 5 na 4. Po 17 vteřinách této přesilové hry ale kvůli nepřesnému rozehrání inkasovali z hole Josefa Rezka - 0:1.

Ve 3. minutě zahodil obrovskou šanci liberecký Skalický, a aby toho nebylo málo, na začátku 5. minuty se povedla výtečná individuální akce českobudějovickému Marku Vanišovi. Svůj slalom mezi Bílými Tygry zakončil elegantním blafákem a hosté vedli 2:0.

Domácí svého soupeře v první třetině sice přestříleli (zásahy brankářů: 4:19...), ale jejich rány neomylně znamenitě likvidoval gólman Aleksander Petrov. Liberečtí mu ovšem roli ulehčili tím, že téměř vůbec před brankou střely netečovali. Řada střeleckých pokusů také mířila mimo.

V závěru druhé třetiny přidali Jihočeši v přesilovce při vyloučení Skalického (sekání) třetí gól, když svůj druhý úspěch si připsal Rezek.

V 50. minutě se dostali Bílí Tygři do oslabení 3 proti 5 (vyloučeni obránci Kulda za držení a 34 vteřin po něm Příkazský za krosček), čehož Budějovice využily k další brance: Klement od modré - 0:4.

Liberec se stále nevzdával, měl ještě dobré příležitosti. V 55. min. v přesilovce (vyloučen Ježek za sekání) nedotlačil puk za brankovou čáru kapitán Kedršt, v téže přesilovce si Petrov poradil také s možnostmi Lacka a Bortňáka. Neujala se ani bomba Přibyla od modré čáry.

Minutu před koncem měli domácí krátce možnost přesilovky 5 na 3 (14 vteřin), ale zužitkovali z ní jen jednu střelu mimo. Závěrečné vteřiny se již odbývaly v kulise oslavného poklepávání holí českobudějovických hráčů na střídačce o mantinel a po siréně přišlo na řadu zasloužené poděkování brankáři Petrovovi.