03.02.2005, Jakub Suchna

Dorost: KVA - CEB 2:3 - Lázeňské body přijdou vhod

K a r l o v y V a r y - Energetici vstoupili do utkání velice dobře a již od sedmé minuty vedli zásluhou Adama Děkana. Ve 14. minutě hosté vyrovnali, ale již po několika vteřinách Karlovarští opět vedli. Jejich vedení vydrželo až do šestatřicáté minuty, kdy Českobudějovičtí srovnali na 2:2. Obrat dokonal Petr Pankratz tři minuty před koncem třetí třetiny. Jihočeší si tak odvážejí dva cenné body do extraligové tabulky.
Prvního vhazování se zmocnily Budějovice, ale zužitkovali jej pouze v zakázané uvolnění. Ve druhé minutě si vypracoval obrovskou šanci českobudějovický útočník Ondřej Toupal. Udělal kličku obránci, poté si položil gólmana, a vystřelil bekhendem. Jeho střela však jen těsně minula branku Bendy. O dvě minuty později ujel sám Vladimír Stejskal, karlovarský strážce brány však jeho střelu švihem zlikvidoval vyrážečkou. V šesté minutě se Karlovy Vary díky Jindřichu Smolíkovi poprvé dostaly do útočného pásma a po následném vhazování před brankářem Klestilem pálil Vít Budínský z mezikruží, gólman Českých Budějovic byl však pozorný. Minutu na to se Karlovarští radovali z prvního vstřeleného gólu. Po skrumáži před brankou nastřelil Martin Klcso tyč a odražený puk dorazil za Klestilova záda Adam Děkan. V deváté minutě vyslal kapitán hostí Stanislav Polodna na Bendu nebezpečnou dělovku z pravého kruhu, brankář Karlových Varů zázračně vyrazil. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen domácí útočník Záhora za faul loktem. Nejprve nebezpečně pálil od modré obránce Havran, jeho střela mířila těsně nad horní tyč a odrazila se zpátky na modrou čáru, kde se puku zmocnil Tomáš Zourek a znovu vypálil. Benda jeho střelu pouze vyrazil a pro dobře postaveného Vladimíra Stejskala nebyl nejmenší problém dorazit touš do zcela odkryté branky. Karlovarští však bleskově odpověděli. Již po několika vteřinách stáhl Martin Klcso zpět na stranu Energie. Karlovarský útočník dostal přihrávku od Miroslava Majera do uličky mezi dva obránce a po kličce do bekhendu poslal puk mezi chrániči brankáře Klestila za brankovou čáru. O dvě minuty pzději měli Karlovarští na hokejkách další gól, když na Klestila střílel zcela osamocený Záhora. Jeho střela však jen olízla levou tyč branky Českých Budějovic, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupili hosté velice útočně a již po několika vteřinách se snažil srovnat stav Stejskal , když střílel z pravého kruhu. Jeho střela však byla ztečována vysoko nad. České Budějovice se vrhali střemhlav do útoku a Karlovarští měli s jejich intenzivním napadáním značné potíže. Ve čtyřiadvacáté minurě pálil z mezikruží Tomáš Rod, ale Benda byl pozorný. O minutu později předvedl gólman Karlových Varů neskutečné zákroky proti šancím Havrana, Roda a Stejskala. Jihočeský tlak přerušilo vyloučení v osmadvacáté minutě, kdy se provinil obránce Kovácsik. Karlovarští obléhali budějovickou branku po celé dvě minuty, ale téměř se nedostali ke střele. Po návratu Kovácsika se hosté opět pustili do útoku a v jednatřicáté minutě doslova Bendu zalehli v brankovišti. Karlovarský gólman však puk za svá záda nepropustil. V šestatřicáté minutě se však hosté radovali z vyrovnání. Po přihrávkách Pankratze a Roda propálil Bendu Hugo Magroč. V téže minutě mohli hosté dokonce strhnout vedení na svoji stranu, ale proti střele Polodny se vytáhl brankář Benda. V sedma třicáté minutě a nekolik desítek vteřin nato byli vyloučeni dva hráči hostí a Energii se tak naskytla přesilová hra pěti proti třem, kterou včak energetici trestuhodně neproměnili. Ve čtyřicáté minutě dostali domácí ještě jednou a tentokráte o něco delší šanci v podobě přesilovky s výhodou dvou mužů v poli, a to po celou jednu minutu sedm vteřin. Jedinou velkou šanci Karlových varů měl však pouze Libor Dudek, když pálil tvrdě od modré, ale Klestil bravurně zasáhl betonem. Karlovarská přesilovka skončila ještě před koncem druhé třetiny, když byl vyloučen Jan Zmeškal za podražení. Po čtyřiceti odehraných minutách byl stav nerozhodný 2:2.

První šanci třetího dějství měli Kalrovarští, ale proti střele Jana Topinky z pravého kruhu zasáhl skvěle Klestil. Po několik dalších minut se hrálo ze strany na stranu a téměř bez šancí. Teprve až v šestačtyřicáté minutě pálil z mezikruží Tomáš Rohan a trefil horní tyč Klestilovy branky. V téže minutě vyfasoval dvě plus deset minut hostující útočník Tomáš Rod a od tohoto prohřešku se začalo utkání vyhrocovat. Hráči obou mužstev jakoby zapomněli, co je to bolest a hlava nehlava se vrhali do osobních soubojů. V osmačtyřicáté minutě se pokoušel z levého kruhu překonat Klestila Libor Dudek, ale jehoi střela šla těsně mimo. V padesáté minutě byl vyloučen českobudějovický kapitán Polodna za vražení na hrazení, ale Karlovarští si nedokázali vytvořit žádnou vyloženou šanci. Po návratu Polodny ujeli v akci dva na jednoho Sláma s Boguským, ale pokus prvního jmenovaného vykryl perfektním skluzem brankář Klestil. O minutu později se okolo Bendy roztočil kolotoč šancí, ale karlovarský gólman vychytal největší šance Chrta a Kovácsika. V pětapadesáté minutě byl vyloučen domácí obránce Tollinger za sekání a hosté svou šanci zužitkovali v branku. Po střele Tomáše Zourka dorážel kotouč do odkryté branky Petr Pankratz a zařídil pro johočechy vedení 3:2.Domácí se snažili seč mohli, ale naráželi na výborného Klestila. V osmapadesáté minutě byl po závaru před budějovcikou brankou vyloüčen hostující útočník Rezek. Karlovarští si vzali oddechový čas a odvolali gólmana. Brankář Klestil musel čelit několika nebezpečným střelám, z nichž propustil pouze jednu. Ku smůle domácích se však onen jediný střelecký pokus, který přes výtečného brankáře Českých Budějovic prošel, odrazil od pravé tyče. Hosté uhájili své jednobrankové vedení až do závěrečných vteřin a odvážejí si tak plný počet bodů do extraligové tabulky.