15.01.2004, Milan Šebesta

Dorost: CEB - VSE 4:3 - Třicet vteřin otočilo zápas

Velkou vnitřní sílu museli najít v sobě mladí dorostenci Českých Budějovic v souboji se Vsetínem – po první třetině prohrávali 0:2 a zdálo se, že Valaši jsou díky dvěma přesným zásahům reprezentanta Knebla na koni. Povedlo se jim však nejen v oslabení srovnat, ale hned po jeho skončení i rozhodnout. Jihočeši si tak připsali další body tentokrát za vítězství 4:3 nad Vsetínem.
„Vsetín hrál na tři forčekující hráče a s tím jsme se nedokázali v první třetině srovnat,“ vidí hlavní příčinu branky obdržené již ve 39. vteřině trenér dorostenců Milan Stárek. Vsetín doslova vlétl hned v prvních vteřinách na svého soupeře a na Pipeka mířila rána za ránou - Kneblovi se nakonec podařilo dostat puk pod ležícím gólmanem do brány. „Je to dobrý hráč a dnes ukázal, proč patří do reprezentace,“ ohodnotil Jihočeský lodivod výkon nejlepšího z hráčů Valachů v tomto utkání. Byl to opět Knebl, kdo skóroval - v přesilové hře na modré vypálil a budějovický gólman jeho střelu pouze stlumil. Puk se od náruče odrazil směrem vzhůru a přeplachtil Jihočeskou oporu – Pipek se již pouze stačil ohlédnout, jak se kutálí za brankovou čáru. Jinak však byl svému týmu velkou jistotou – poradil si i s velkými šancemi Smětala, Navrátila nebo Vargy. Díky jeho jistým zákrokům se odcházelo do kabin se ztrátou pouhých dvou gólů.

I na začátku druhé třetiny se snažil Vsetín skórovat. Leč Pokora nadvakrát pálil pouze do gólmana. Do poloviny zápasu byly pouze dvě vyloučení – poté se začaly dít věci. V čase 31:51 byl vyloučen hostující Podešva a přesilovkovou kombinaci zakončil se štěstím střelou z kruhu Matušík. Další vyloučení hostů sice Jihočeši nevyužili, ale osm vteřin po jeho skončení se při signalizované početní výhodě za vražení na hrazení trefil Nedvěd. Střela jakoby okopírovala první domácí gól – ze stejného místa a s podobnými problémy doklouzala až do sítě. Více branek již gólmani nepřipustili, a tak byl stav po čtyřiceti minutách 2:2.

„Vsetín hrál stylem 2-1-2, možná i 3-2, takže bylo velmi těžké zakládat útok. Je to velmi účinné, ale nedá se tak odehrát šedesát minut s patnácti hráči – obzvláště, když jejich první lajna hrála i téměř kompletní přesilovky a hodně času v oslabení,“ tak zhodnotil výsledek poslední třetiny kouč domácích. Valaši předvedli ukázkovou kombinační hru a po zámku zakončil jednodotekový signál Smětal – trefit prázdnou bránu po důkladném rozložení jihočeské obrany pro něj nebyl problém. Jako zlomovou se ukázala přesilová hra krátce po zahájení poslední desetiminutovky. V čase 50:45 šel na trestnou lavici Slavík. Vsetín nesehrál přesilovku zrovna nejlépe a těsně před jejím skončením dokonce inkasoval. Na 3:3 srovnával Klíma. Navrátil mu mezi kruhy namazal a Klíma nechytatelnou bombou, nad kterou zaplesalo srdce nejednoho fanouška, vymetl růžek brány. Přesně půl minuty na to určil konečnou podobu výsledku navrátivší se Slavík – společně s Matušíkem se dostal po naskočení na led do úniku a své sólo střelou nad betony gólmana Hrada rozhodl o vítězství Českých Budějovic 4:3. „Máme stejně jako Vsetín hodně zraněných a musíme hrát v patnácti lidech celý zápas. V dnešním utkání se nám navíc minimálně na měsíc zranil Pankratz, který má utržené postranní vazy v koleně. Doufám, že už se z této zdravotní patálie dostaneme,“ udělal za utkáním tečku Milan Stárek.