26.10.2006, Filip Junek

Dorost: CEB - LIB 5:6 Rozhodla jedenáctá branka v poslední minutě

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Vyrovnané utkání domácím body nepřineslo. Ty si zejména po výkonu ve druhé třetině odváží z jihu na sever liberecká tygří smečka. Brankou 24 vteřin před koncem rozesmutnil domácího trenéra Karla Soudka hostující útočník Lemfeld.
Že Tygři nepředvedli v první třetině ideální výkon bylo evidentní. "Čtyřhodinová cesta autobusem a hlavně příjezd na poslední chvíli se na našem pohybu na začátku dost podepsal", objasňoval nedobrý výkon svých svěřenců hostující trenér. Budějovičtí liberecká Tygřata přehrávali a v osmé minutě přetavili svůj dosavadní tlak ve vedoucí branku. V přesilovce zamířil po ledě na branku Josef Klement a clonící Hudler znemožnil brankáři Liberce na sřelu adekvátně zareagovat - 1:0. S přibývajícím časem se do hry začali dostávat i Bílí Tygři. Souhru bez brankového efektu předvedli Kedršt s Jánošíkem. V další šanci hostí těsně minul domácí klec Jakub Klíma. Nádhernou akcí připomněl Roman Horák svého otce v nejlepších letech - bezvadně proměněným blafákem zamířil pod víko Pyrochtovy branky - 2:0. Hosté se ve velmi dobrém světle jevili v druhé třetině. K tomuto výkonu je možná "nakopl" gól sedm sekund před sirénou ukončující prvé dějství. Už to vypadalo, že kotouč Romanu Chloubovi utekl z čepele hokejky, ale liberecký útočník hbitě zavěsil - 2:1.

Druhá třetina začala jak ta první - tlakem Budějovic. I tentokrát byl odměněn gólem. Hudler opět předvedl výbornou práci před soupeřovým brankovištěm, nalákal na sebe 3(!) protihráče a Rezek doslova musel přihrát úplně volnému Janečkovi, který se do prázdné nemýlil - 3:1. Kontaktní gól z hole Mizeríka si domácí zavinili sami. Předota chyboval a na Petrova se řítili dva Bílí Tygři. Chlouba s Mizeríkem si s nevšední situací poradili jak nejlépe mohli - 3:2. Hrstce diváků hokejový scénář čtvrtečního duelu nabídl i hru čtyř proti čtyřem. Původně více prostoru na ledě svědčilo domácím, ale puk za brankáře poslali modří hosté. Krásnou přihrávku Bortňáka poslal mezi Petrovovy betony Filip Jánošík - a bylo vyrovnáno - 3:3. Borci z Podještědí vzali otěže utkání do svých rukou, jmenovitě opět Jánošík s Bortňákem. Odražený puk od výstroje českobudějovického brankáře poslal do domácí sítě při vyrovnávající brance asistent Dalibor Bortňák - 4:3.

Otočit vývoj zápasu nejen chtěli, ale také dokázali dorostenci HC České Budějovice. V závěrečné třetině vtrhli na led jako velká voda a opět jako v první třetině vedli. O dvě branky v rozmezí čtyř minut se postarali Radim Heřman a Horák, který společně s Rezkem předvedl jak se v hokejových učebnicích popisuje zakončení při situaci 2 na 1. Ale jak předvedl dospělí Tygří minulý týden na stejném ledě proti HC MOUNTFIELD: Bílí Tygři se nevzdávají! A narozdíl od inkriminovaného seniorského utkání se tentokrát hokejistům z Liberce snaha a zarputilost vyplatila. Na 5:5 vyrovnal dnes vynikající Lukáš Mizerík. Jedenáctou branku si hosté schovali na úplný závěr základní hrací doby. V čase 59:36 skóroval v samostatném nájezdu nad lapačku budějovického gólmana Radek Lemfeld. Štěstí přeje připraveným, tentokrát Bílým Tygrům.

Václav Červený, asistent trenéra HC České Budějovice: Samotný výsledek napovídá, že jsme hráli velmi špatně v obraně, nabídli jsme soupeři řadu brankových příležitostí, které oni zužitkovali. Prakticky většinu branek jsme soupeři nabídli tím, že jsme udělali osobní chyby, buď nezodpovědně hráli na kotouči, nebo jsme špatně zajistili obranu. Za stavu 5:5, kdy se zdálo, že je o výsledku v základní hrací době rozhodnuto, tak jsme znova udělali chybu a soupeř ji potrestal a získal 3 body. Soupeří jsme dnes umožnili, že branky měli možnost vstřelit. Brankář Petrov se v žádném případě na výsledku nepodepsal. Liberec potvrdil, že se v posledních zápasech výrazně zlepšil. Mají kvalitní hráče, kteří dnes brankové příležitosti využít dokázali.

Lubomír Bouchner, trenér Bílí Tygři Liberec: Po vlažném začátku jsme se báli první třetiny. Tu jsme také prohráli. Nejsme v situaci jako Budějovice, které mají nahráno. My potřebujeme každém bodík, které jsou pro nás moc důležité. Soupeři zespoda se na nás dotahují. Dnes tvoříme partu, proto je pro nás takový zápas jako dnes cenný, když se nám podaří dotáhnout do remízy, nebo i do vítězného konce. Já jsem velice spokojen, že jsme se za stavu 3:1 zvedli, druhou třetinu jsme vedli 4:3 a řekli jsme si, že zkusíme hrát třetí třetinu na nulu, ale v dnešním hokeji plném přesilovek se to moc nedá. V závěru to tam prostě to tam spadlo a zase jsme prohrávali, ale měli jsme štěstí. Štěstí jsme měli i ve volbě toho hráče, protože jsme první lajnu doplnili tímhle hráčem ze třetí pětky a vstřelil rozhodující šestý gól.